Lamborghini та Ducati показали інноваційну систему для запобігання зіткненням мотоциклів з автомобілями

Lamborghini та Ducati показали інноваційну систему для запобігання зіткненням мотоциклів з автомобілями

Lamborghini і Ducati, два найбільш знакові італійські бренди в автомобільному світі, об’єдналися для розробки інноваційної системи, яка має на меті підвищити безпеку мотоциклістів на дорогах. 

Система, яка базується на технології зв’язку між транспортними засобами (V2V), дає змогу автомобілям і мотоциклам обмінюватися інформацією та попереджати один одного про можливу небезпеку.

Технологія була представлена на демонстраційному заході, організованому Connected Motorcycle Consortium (CMC), міжнародною асоціацією провідних виробників двоколісних транспортних засобів, яка прагне включити мотоцикли в майбутнє підключеної мобільності. Lamborghini підтримала прихильність Ducati до цього проєкту, надавши позашляховик Urus для моделювання сценаріїв використання.

Як це працює

Система працює шляхом надсилання сигналів між автомобілем та мотоциклом, які відображаються на приладовій панелі або на додатковому екрані. Сигнали попереджають водія або мотоцикліста про ситуації, які можуть становити ризик зіткнення, наприклад, перехрестя з обмеженою видимістю, ліві повороти або маневри обгону.

Система була розроблена Ducati у співпраці з кількома постачальниками, включаючи Bertrandt для апаратного забезпечення та Nfiniity для програмного забезпечення та алгоритмів. Система була протестована на Ducati Multistrada та Lamborghini Urus у трьох сценаріях: асистент руху на перехресті (IMA), асистент лівого повороту (LTA) та попередження про заборону проїзду (DNPW).

У сценарії IMA система попереджає водія автомобіля про появу мотоцикла з боку жвавої дороги при наближенні до перехрестя з нерухомою перешкодою, що закриває огляд. У сценарії LTA система попереджає водія мотоцикла про автомобіль, який хоче повернути ліворуч на головній дорозі під час руху в протилежних напрямках. У сценарії DNPW система попереджає мотоцикліста про автомобіль, який хоче повернути ліворуч перед великим транспортним засобом, що перекриває огляд при спробі обгону.

Прорив для безпеки дорожнього руху

Система, розроблена компаніями Lamborghini та Ducati, є одним з найсучасніших прикладів технології зв’язку V2V, що застосовується до мотоциклів та автомобілів. Ця технологія роками досліджувалася і розроблялася автовиробниками, але компанія CMC працювала над додаванням інформації, що надсилається мотоциклами, які мають інші потреби і динаміку, ніж автомобілі.

Метою CMC є стандартизація цієї технології в майбутньому, коли вона буде інтегрована в усі мотоцикли та автомобілі, що перебувають на дорозі. Це значно зменшить кількість аварій і травм за участю мотоциклістів, які є більш вразливими, ніж водії автомобілів.

Lamborghini та Ducati створили відео, щоб продемонструвати ефективність своєї системи. Відео доступне на YouTube-каналі та сайті Lamborghini. Система все ще перебуває на стадії прототипу і ще не пройшла рецензування або перевірки іншими дослідниками. Однак, якщо їхні твердження виявляться правдивими, Lamborghini та Ducati зроблять значний внесок в інновації у сфері безпеки дорожнього руху та мобільності.