Ватикан змінює автопарк на електричний

Ватикан змінює автопарк на електричний

Volkswagen поставив перші два з 40 електромобілів, замовлених Папі Франциску.

Ватикан формує електропарк

У рамках декарбонізації автопарку Ватикану будуть поставлені моделі ID.3, ID.4 та ID.5.

У гаражі Папи Франциска є вже два нових автомобілі – електричних Volkswagen ID.3. Вони були урочисто передані у Ватикані представниками Volkswagen.

Автомобілі оснащені  батареями з корисною ємністю 58 кВт і мають запас ходу WLTP приблизно 429 км. Відомий своєю скромністю Папа Римський, мабуть, замовив вибір базової версії ID.3: як видно на фотографіях, машини мають сталеві диски з пластиковими ковпаками, сіру фарбу, яка не потребує доплати, і базові світлодіодні фари. 

Це не перші електрокари в папському автопарку. Папа Франциск має, серед інших папамобіль, побудований на водневій основі Toyota Mirai й BMW i3. Своєю чергою, у 2012 році Renault запропонувала Папі Римському Бенедикту XVI спеціально відремонтований електричний Kangoo ZE, який той використовував у своїй літній резиденції в Кастель Гандольфо.

Однак електрофольксвагени – це не подарунок, а частина великої партії автомобілів, замовлених Ватиканом за угодою з лізинговою компанією Volkswagen Financial Services. Наступного року автопарк поповниться ще 38 електромобілями VW, включаючи ID.4 та ID.5. Пізніше також будуть поставлені електричні моделі інших брендів групи Volkswagen. Volkswagen є партнером проєкту, в рамках якого весь автопарк Ватикану має стати кліматично нейтральним до 2030 року.