КП «Київтеплоенерго» на безоплатній основі отримало чотири спеціалізовані автомобілі

КП «Київтеплоенерго» на безоплатній основі отримало чотири спеціалізовані автомобілі

27 січня 2021 р. відбувся захід, на якому Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) передало місту Києву три аварійно-ремонтних автомобілі Isuzu та одну пересувну діагностичну лабораторію для оперативного виявлення та усунення аварій на тепломережах міста марки Ford Transit.

У заході взяли участь: міський голова Києва Віталій Кличко, тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін (U.S. Embassy Kyiv Ukraine), директор КП «Київтеплоенерго» Вячеслав Бінд та керівництво USAID Проєкту енергетичної безпеки.

Партія аварійно-відновлювальних машин на базі Isuzu NPS 75 надана компанією Polycar. Поставка здійснена спільно з Isuzu-Ataman Ukraine в рамках проекту енергетичної безпеки USAID Ukraine – USAID Україна. Дані авто оснащені дизельним двигуном потужністю 155 к. с. (Євро-5), п’ятиступеневою механічною коробкою передач, повним приводом і мають вантажопідйомність в 4,5 тонни. 

Автомобілі загальною вартістю 735 000 доларів – допомога від USAID. Ще 27 грудня 2018 р. КП «Київтеплоенерго» та Київська міська державна адміністрація підписали Меморандум з Європейським банком реконструкції та розвитку, Міжнародною фінансовою корпорацією та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) про міжнародну співпрацю в модернізації та розвитку сектору тепло- та електропостачання м. Києва. Після передачі об’єктів теплопостачання у муніципальну власність у 2018 році «Київтеплоенерго» розпочало співпрацю з USAID задля покращення своїх послуг.

«Вісімдесят відсотків теплових мереж Києва – вкрай зношені, бо в їх ремонт і заміну десятиліттями не вкладали коштів. Тому, особливо під час опалювального сезону, у нас виникає багато аварій. Допомога, яку надає USAID, дозволить «Київтеплоенерго» оперативно виявляти й усувати аварійні пошкодження на тепломережах та поліпшить якість послуг для киян», – зазначив під час церемонії передачі авто мер столиці.

Аварійні машини укомплектовані сучасним копальним, різальним та зварювальним обладнанням, а також переносним генератором, електроінструментом, захисним обладнанням, секціями трубопроводу та клапанами. Пересувна лабораторія дозволить визначати слабкі місця інфраструктури, які потребують першочергового ремонту.

«Ці автомобілі збільшать надання безперебійних та надійних послуг мешканцям Києва. Надійність, ефективність та доступність сприяють задоволеності споживачів, що підвищує ймовірність своєчасної сплати рахунків за отримане тепло», – заявила Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін.

За місяць тестової експлуатації нової спецтехніки від USAID Проєкту енергетичної безпеки аварійні бригади Київтеплоенерго усунули понад 50 пошкоджень трубопроводів різного діаметру. А за допомогою мобільної лабораторії проведено вимірювання тепловтрат та моніторинг технічного стану понад 3,1 км тепломереж.

Близько 80 працівників аварійно-відновлювальної служби Київтеплоенерго пройшли навчання та отримали досвід роботи з новою спецтехнікою.