Українські конструктори створили баггі МАМАЙ для ЗСУ

Українські конструктори створили баггі МАМАЙ для ЗСУ

Машина вже пройшла тестування й наразі команда залучає кошти для початку виробництва.

Задумка зі створення високомобільного транспорту для диверсійних груп із міцним озброєнням зародилася в українських конструкторів уже давно. Втілити вдалося саме зараз.

Як розповідає один з учасників проєкту Тарас Крайник на своїй сторінці у Фейсбуці, ідея — створити максимально легкий автомобіль на серійних агрегатах, тобто без проблем із ремонтом на передовій із максимальною прохідністю та безшумністю, а також максимально технологічний у виробництві.

Усе це втілилося в проєкт баггі МАМАЙ. Автомобіль було створено-втілено двома конструкторськими силами рівно за два місяці.

«МАМАЙ — це перший автомобіль такого типу, із запланованих. Є багато ідей по розвитку лінійки, оскільки займаємося автомобілями все життя, а для виробництва в нас наявні площі та повністю все обладнання під експериментальний та серійний випуск до 200 автомобілів на місяць», — розповідає Тарас Крайник.

Машина розрахована для екіпажу з 4-х чоловіків, передбачено місце кріплення кулемета та 2-х Джавелінів. Наявні багажник для патронів, кріплення носилок для евакуації поранених бійців.

Хід підвісок — 320 мм (у порівнянні з британським аналогом Аріель Номад — 260 мм). Дорожній просвіт (кліренс) — мінімум 400 мм (Аріель Номад — 300 мм).

Також передбачені дах тент, лебідка, фара-шукач для автоматника збоку, трапи для болота.

Сидіння пластикові (на першій машині метал). Гальма дискові по колу. Колеса 15». Місткість паливного бака — 45 літрів.

Головна опція і фішка машини — гідравлічне стоянкове гальмо на передні колеса, що дає змогу розвертати автомобіль довкола передньої осі.

МАМАЙ уже пройшов перші тестування й наразі команда залучає інвестиції для подальшого розвитку проєкту.

У тому числі буде проведено аукціони із продажу колекційних автомобілів МПМ для фінансування підготовки виробництва та серійного виробництва автомобілів МАМАЙ.