Дебют Hyundai IONIQ 6. Усі подробиці про електричний стрімлайнер

Дебют Hyundai IONIQ 6. Усі подробиці про електричний стрімлайнер

14 липня 2022 року Hyundai Motor Company офіційно представила довгоочікуваний електричний стрімлайнер IONIQ 6 та розповіла всі подробиці про цей електромобіль.

IONIQ 6 має, можливо, найаеродинамічніший дизайн Hyundai на сьогодні та цілу низку додаткових функцій, таких як, двоколірне освітлення салону, синхронізацію світла зі швидкістю машини та активний звуковий дизайн (e-ASD), що покращують враження від пересування на електромобілі.

Запас ходу IONIQ 6 на повністю електричному ходу становить понад 610 км відповідно до стандарту WLTP. Надшвидка мультизарядка 400–V/800–V стала можливою завдяки платформі E-GMP яку використовує Hyundai Motor для своїх електромобілів.

Індивідуальний внутрішній простір

IONIQ 6 використовує переваги E-GMP для забезпечення надзвичайно довгої колісної бази 2 950 мм, що підтримується 20 або 18-дюймовими колесами на вибір. При габаритній довжині 4855 мм, ширина IONIQ 6 становить 1880 мм, а висота — 1495 мм.

«Інноваційний інтер’єр ретельно продуманий як коконоподібний особистий простір, доповнений новітніми технологіями для створення безпечного, захоплюючого та вільного від стресу водіння. Просторий інтер’єр, в основі якого лежать екологічність та практичність, знову є кроком уперед для електромобілів відповідно до цінностей наших клієнтів».

Томас Шемера, виконавчий віцепрезидент, директор із глобального маркетингу й голова підрозділу Customer Experience Division, Hyundai Motor Company

Двоколірна система освітлення інтер’єру IONIQ 6 дає змогу водієві налаштувати зовнішній вигляд салону, вибравши один із 64 кольорів та шість попередньо обраних тем. Режим Speed ​​Sync Lighting додає емоцій водіння, змінюючи яскравість освітлення салону залежно від швидкості автомобіля.

Фото: Hyundai Motor Company

Опціональні сидіння Relaxation Comfort Seats у першому ряду сприяють відпочинку, просто відрегулювавши кут нахилу. Крім того, усі сидіння спеціально виготовлені для повністю електричних моделей і вони приблизно на 30 відсотків тонші, ніж в інших звичайних моделях, що забезпечує більше простору для пасажирів. Для підвищення зручності клієнтів передбачено чотири порти USB type-C та один type-A.

Фото: Hyundai Motor Company

Індивідуальний досвід водіння IONIQ 6 ще більше посилюється завдяки системі EV Performance Tune-up, яка дає можливість водієві вільно регулювати силу рульового керування, потужність двигуна, чутливість педалі акселератора та режим роботи трансмісії. Водії можуть створювати різні комбінації лише кількома натисканнями кнопок відповідно до своїх індивідуальних потреб.

Фото: Hyundai Motor Company

Завдяки технології e-ASD, у салоні з’являється схожий на космічний корабель звук, а звукова текстура змінюється залежно від руху автомобіля.

Потужність та електрифікованість

IONIQ 6 пропонується з цілим рядом двигунів та акумуляторних батарей, щоби задовольнити потреби кожного клієнта. Акумулятор ємністю 77,4 кВт·год може працювати в парі з двома варіантами електродвигунів: задньопривідним (RWD) або повнопривідним (AWD). Топова комплектація з двома електродвигунами — це варіант AWD, що розвиває сумарну потужність 239 кВт і крутний момент 605 Нм. Ця конфігурація може розігнатися з 0 до 100 км/год за 5,1 секунди.

IONIQ 6 може похвалитися вражаючим рівнем енергоспоживання. За даними WLTP, витрата енергії стандартної батареї ємністю 53 кВт·год з 18-дюймовими шинами та варіантом двигуна RWD становить менше ніж 14 кВт·год/100 км. Це робить IONIQ 6 одним із найенергоефективніших автомобілів на ринку.

Архітектура E-GMP IONIQ 6 може підтримувати зарядні інфраструктури 400-V та 800-V, причому зарядка 800-V входить до стандартної комплектації. Вона може підтримувати зарядку 400V без необхідності використання додаткових компонентів або адаптерів. Із зарядним пристроєм потужністю 350 кВт IONIQ 6 може зарядитися з 10 до 80 відсотків усього за 18 хвилин.

Фото: Hyundai Motor Company

IONIQ 6, як і IONIQ 5, оснащений інноваційною функцією vehicle-to-load (V2L), що дає змогу заряджати будь-які електричні пристрої — ідеальний варіант для живлення предметів першої необхідності під час відключення електрики, кемпінгу чи проєктів на природі. Функція V2L включається за допомогою наявного адаптера й підключається до зовнішнього зарядного порту. На додаток до зовнішньої розетки є друга розетка під сидінням заднього ряду для заряджання ноутбуків, телефонів та інших пристроїв.

Фото: Hyundai Motor Company

Розширюючі можливості технології та функції

Модульна панель приладів IONIQ 6 із сенсорним екраном поєднує 12-дюймовий сенсорний дисплей і 12-дюймовий цифровий кластер, який можна налаштувати відповідно до потреби.

Фото: Hyundai Motor Company

Інформаційно-розважальна система IONIQ 6 забезпечує зображення радіуса можливої поїздки на мапі в режимі реального часу на основі поточного стану заряду. Сервіси автомобіля також допомагають шукати та планувати оптимальний маршрут з урахуванням наявності зарядної станції по дорозі.

Є підтримка мультиз’єднання Bluetooth, тому одночасно можуть бути під’єднані два пристрої — один для телефонних дзвінків, інший для потокової передачі музики.

Вісім динаміків преміальної аудіосистеми Bose, включаючи сабвуфер, зручно розташовані по всьому авто для високоякісного прослуховування.

Передові системи допомоги водієві забезпечують високий рівень безпеки

IONIQ 6 оснащений Hyundai SmartSense, удосконаленими системами допомоги водієві, що забезпечують безпеку та зручність на дорозі.

Фото: Hyundai Motor Company

Система Highway Driving Assist 2 (HDA 2) допомагає підтримувати задану дистанцію і швидкість до автомобіля, що йде попереду, при русі по шосе й допомагає центрувати автомобіль на смузі під час руху, навіть на повороті. 

Якщо автомобіль збоку їде дуже близько, вона допомагає скоригувати траєкторію руху автомобіля, щоби не наражати його на небезпеку. При русі з перевищенням певної швидкості, утримуючи кермо й керуючи перемикачем сигналів повороту, автоматично змінює смугу руху в зазначеному напрямку.

Інтелектуальний круїз-контроль (SCC) допомагає підтримувати дистанцію до автомобіля, що йде попереду, і рухатися із заданою водієм швидкістю. Коли функція SCC неактивна, вона вивчає стиль водія. При включенні SCC функція припиняє навчання та веде автомобіль автоматично, імітуючи вивчений стиль водіння.

Система запобігання фронтальному зіткненню (FCA) допомагає уникнути зіткнення з об’єктами перед автомобілем під час руху. Якщо попереду автомобіль раптово сповільнюється або якщо виявляється небезпека зіткнення — система видає попередження. Після попередження, якщо ризик зіткнення зберігається, система може допомогти при екстреному гальмуванні. 

Інші функції напівавтономного водіння включають Intelligent Speed ​​Limit Assist (ISLA), яка регулює швидкість автомобіля відповідно до обмеження швидкості, і High Beam Assist (HBA), яка може допомогти включити та вимкнути дальнє світло фар у нічний час при наближенні автомобілів на зустрічній смузі.

Система Driver Attention Warning (DAW) аналізує водія під час руху й попереджає при виявленні ознак неуважності та рекомендує відпочити. 

Інша функція — монітор огляду сліпих зон (BVM) при повороті. Під час увімкнення перемикача сигналу повороту система виводить на екран сліпі зони для зазначеного напрямку.

IONIQ 6 також забезпечує безпеку пасажирів на задньому сидінні завдяки системі Safe Exit Warning (SEW), яка попереджає про наближення автомобіля під час виходу з салону.

Різноманітні функції, що забезпечують зручність паркування, роблять процес легшим, ніж раніше. Функція дистанційної інтелектуальної допомоги при паркуванні 2 (RSPA 2) допомагає автомобілю самостійно припаркуватися або виїхати з місця паркування. Ця функція працює при паралельному, перпендикулярному й навіть діагональному паркуванні.

Варіанти кольорів IONIQ 6

IONIQ 6 доступний у спектрі з 12 зовнішніх кольорів. Для інтер’єру пропонується чотири кольори: темно-сірий зі світло-сірим, темно-оливково-зелений зі світло-сірим, чорний із блідо-коричневим та чорний.

Виробництво IONIQ 6

Початок виробництва IONIQ 6 запланований на третій квартал 2022 року. Графік виходу ринку буде оголошено пізніше.

IONIQ 6 у цифровому світі

Hyundai Motor представляє цілу низку інноваційних, цифрових комунікаційних кампаній, які будуть використовувати новітні технології та дасть змогу клієнтам випробувати IONIQ 6, де б вони не знаходилися.

Прем’єрний фільм про IONIQ 6 у цифровому світі доступний на сторінці кампанії IONIQ 6 та на офіційному каналі YouTube. Фільм створений на основі концепції «Пробуди свій світ» та розповідає про повсякденне життя трьох головних героїв, включаючи митця, дизайнера метавсесвіту та творця соціального контенту. У фільмі показано, як кожен герой створює свої ідеї в IONIQ 6, й освітлені різні варіанти використання.

IONIQ 6 Digital Studio — це контент розширеної реальності (XR), який забезпечує занурення людей у ​​віртуальний простір віртуальної реальності для знайомства з IONIQ 6. IONIQ 6 Digital Studio складається із шести тематичних просторів, які відображають спосіб життя споживачів IONIQ 6.

Покупці можуть зайти в студію через свої комп’ютери, ноутбуки або мобільні телефони та ознайомитися з різними інтерактивними матеріалами, включаючи досвід водіння та технічні характеристики продукту за допомогою віртуальної реальності (VR), доповненої реальності (AR) та Head Mounted Display.

IONIQ 6 також буде доступний на провідних платформах метавсесвіту, таких як Hyundai Mobility Adventure на Roblox та Planet Hyundai на ZEPETO, де користувачі зможуть провести віртуальний тест-драйв та випробувати основні функції.