Еволюція Renault Scénic: від першого компактвена до новітнього електричного кросовера

Еволюція Renault Scénic: від першого компактвена до новітнього електричного кросовера

Renault готується до запуску нового покоління своєї культової моделі Scénic, яка буде повністю електричною і натхненна футуристичним концепт-каром Scénic Vision.

Новий Scénic E-Tech electric буде представлений у 2023 році, коли відзначатиметься 27-а річниця першого Scénic, який здійснив революцію на європейському ринку компактних MPV у 1996 році.

Історія інновацій

Renault Scénic бере свій початок від концептуального автомобіля 1991 року, Renault S.C.E.N.I.C. (Safety Concept Embedded in a New Innovative Car — «Концепція безпеки, втілена в новому інноваційному автомобілі»), розробленого під керівництвом Анн Асенсіо, на той час дизайнера Renault. Концепт-кар мав незалежні сидіння, розсувні двері та панорамний скляний дах.

Серійний автомобіль, Mégane Scénic, був представлений у листопаді 1996 року. Він базувався на шасі хетчбека Mégane, невеликого сімейного автомобіля.

Концепт Scénic, відомий як “Запрошення до подорожі”, разом із Renault Megane Scénic 1

Mégane Scénic позиціювався як багатоцільовий автомобіль, менший за розміром і дешевший за ціною, ніж такі автомобілі, як власний Espace компанії Renault. Одразу після виходу на ринок він став Європейським автомобілем 1997 року.

У першому поколінні фейсліфтингового Scénic з’явилася повнопривідна модель під назвою Renault Scénic RX4, яка була знята з виробництва з появою Scénic II. Друге, третє і четверте покоління мають модель під назвою Grand Scénic, яка має сім сидінь замість п’яти.

Scénic був однією з найбільш продаваних моделей Renault, з більш ніж 5 мільйонами проданих одиниць по всьому світу. Він також отримав високу оцінку за свою безпеку, універсальність і комфорт.

Бачення майбутнього

У 2021 році Renault представила концепт-кар Scénic Vision, який демонструє дизайн і технології майбутнього електромобіля Scénic. Концепт-кар — це елегантний і динамічний кросовер, з просторим і модульним салоном, який може вмістити до шести пасажирів.

Концепт Scénic Vision

Scénic Vision — гібридний автомобіль, як електричний, так і водневий, оснащений паливним елементом потужністю 16 кВт. Технологія H2-Tech основана на технології «розширення діапазону», яка дозволяє перевозити вдвічі легшу батарею при тому запасі ходу.

Концепт-кар демонструє бачення Renault щодо сталої мобільності з високим рівнем підключення, автономності та персоналізації.

Нова глава для Scénic

Абсолютно новий електромобіль Renault Scénic E-Tech буде заснований на концепт-карі Scénic Vision, але з деякими змінами, щоб зробити його придатним для серійного виробництва. Він буде побудований на платформі Renault CMF-EV, яка призначена для електромобілів.

Новий електричний Scénic E-Tech буде випущений у 2023 році в рамках амбітного плану Renault електрифікувати весь свій модельний ряд до 2030 року. Це буде одна з перших моделей із новим логотипом та айдентикою Renault.

Новий електричний Scénic E-Tech матиме на меті продовжити спадщину Scénic як першопрохідця та лідера в сегменті компактних MPV, пропонуючи при цьому новий рівень продуктивності, ефективності та комфорту для своїх клієнтів.