Випробування для електровантажівки DAF: 2 000 кілометрів за п’ять днів

Випробування для електровантажівки DAF: 2 000 кілометрів за п’ять днів

DAF LF Electric — це 19-тонна вантажівка, яка працює на акумуляторах і має нульовий рівень викидів. Вона призначена для міських перевезень і може проїхати до 280 км на одному заряді. Але як вона працює на довших маршрутах, у різних місцевостях і країнах?

Саме це компанія DAF Trucks хотіла з’ясувати, взявши участь у EV Rally 2023 — п’ятиденному заході, який кинув виклик електромобілям (EV), щоби подолати майже 2 000 кілометрів навколо Великобританії та Ірландії.

П’ятиденна подорож через Великобританію та Ірландію

Ралі стартувало в Кардіффі, Уельс, і завершилося в Дубліні, Ірландія, проїжджаючи через Лондон, Единбург і Белфаст.

Автопробіг був організований Cenex, британською технологічною організацією, яка просуває дослідження у сфері сталого транспорту. Метою було продемонструвати можливості електромобілів і проєктів чистої енергії, а також підкреслити необхідність створення більшої кількості громадської зарядної інфраструктури для великих транспортних засобів.

Успішне випробування LF Electric

LF Electric команди DAF-Cenex був одним із 20 вантажівок, які беруть участь у Battery Electric Truck Trial (BETT), 18-місячному дослідженні, що фінансується урядом Великобританії для оцінки доцільності використання електромобілів у повсякденній експлуатації. Вантажівки BETT зараз експлуатуються різними операторами по всій Великобританії.

LF Electric довів свою експлуатаційну досконалість і надійність під час ралі, пройшовши всі етапи без жодних проблем. Він також продемонстрував свою універсальність, оскільки з легкістю впорався з міськими районами, шосе та гірською місцевістю.

Погляд у майбутнє транспорту

DAF LF Electric приводиться в рух електродвигуном потужністю 260 кВт, який отримує енергію від літій-залізо-фосфатної (LFP) батареї ємністю 282 кВт·год. Цей тип акумуляторів не містить кобальту та магнію, що робить їх більш екологічними та економічно вигідними, ніж інші акумулятори.

LF Electric є частиною лінійки електричних вантажівок DAF, яка також включає моделі XD і XF, із запасом ходу до 500 км. Ці вантажівки підходять для регіональних і міжміських перевезень, а також для важких умов експлуатації.

DAF Trucks прагне розробляти інноваційні рішення для сталого транспорту в рамках свого бачення логістики з нульовим рівнем викидів до 2050 року. Компанія вважає, що електричні вантажівки — це майбутнє транспорту, оскільки вони пропонують такі переваги, як нижчий рівень шуму, менші витрати на технічне обслуговування і підвищений комфорт для водія.