Opel святкує 70-річчя універсалів новою електричною моделлю

Opel святкує 70-річчя універсалів новою електричною моделлю

Універсали є популярним вибором для багатьох водіїв, які потребують додаткового простору та практичності. Але чи знали ви, що перший серійний універсал німецького виробника був випущений компанією Opel 70 років тому?

Першопроходець: Opel Olympia Rekord Caravan

У 1953 році на Міжнародному автосалоні у Франкфурті компанія Opel представила модель Olympia Rekord Caravan. Це був стильний і комфортний чотиримісний автомобіль, що поєднував у собі риси седана і фургона.

Opel Olympia Rekord Caravan. Фото: Stellantis

Задні сидіння можна було скласти, утворивши великий і плаский багажник, який міг перевозити до 480 кілограмів вантажу.

Opel Olympia Rekord Caravan. Фото: Stellantis

Автомобіль також мав характерну передню решітку радіатора, яку прозвали «акулячою пащею», що надавала йому спортивного вигляду.

Olympia Rekord Caravan оснащувався 1,5-літровим двигуном потужністю 40 кінських сил і розвивав максимальну швидкість близько 115 км/год. Це був економічний і практичний автомобіль, який сподобався як приватним, так і корпоративним клієнтам. Він також започаткував довгу традицію виробництва універсалів від Opel, яка продовжилася такими моделями, як Kadett A Caravan у 1963 році та Astra Caravan у 1991 році.

Opel Olympia Rekord Caravan. Фото: Stellantis

Новатор: Opel Astra Sports Tourer Electric

Зараз, у 2023 році, Opel знову відкриває нові горизонти з Astra Sports Tourer Electric, одним із перших повністю електричних універсалів німецького бренду. Світова прем’єра автомобіля відбудеться на виставці IAA Mobility в Мюнхені з 5 по 10 вересня.

Opel Olympia Rekord Caravan і Opel Astra Sports Tourer Electric. Фото: Stellantis

Astra Sports Tourer Electric базується на новому поколінні бестселера компакт-класу Astra, який відрізняється сміливим і чітким дизайном. Електрична версія пропонує динамічну, комфортну їзду без шкідливих викидів завдяки потужному двигуну, який видає 156 кінських сил і 270 ньютон-метрів крутного моменту. Автомобіль розганяється від 0 до 100 км/год за 8,5 секунд і розвиває максимальну швидкість 170 км/год.

Opel Astra Sports Tourer. Фото: Stellantis

Автомобіль також має просторий і гнучкий салон із 516 літрами багажника, який можна збільшити до 1 553 літрів, склавши задні сидіння. Батареї розумно інтегровані в днище, тому вони не обмежують простір для пасажирів або багажу. Автомобіль можна заряджати потужністю до 100 кВт на станції швидкої зарядки, досягаючи 80 % заряду приблизно за 30 хвилин.

Opel Astra Sports Tourer. Фото: Stellantis

З Astra Sports Tourer Electric Opel продовжує свій шлях до електрифікації та сталого розвитку. До 2024 року бренд має намір запропонувати електрифіковану версію кожної моделі у своєму портфоліо. Astra Sports Tourer Electric є свідченням спадщини та інновацій Opel у створенні універсалів для всіх.