Mustang GTD: найшвидший і найдосконаліший «Мустанг» від Ford

Mustang GTD: найшвидший і найдосконаліший «Мустанг» від Ford

Компанія Ford нещодавно представила свій найамбітніший та найдосконаліший «Мустанг»: Mustang GTD. Цей лімітований, створений для вулиць, спортивний автомобіль розроблений, щоб змагатися з найкращими спорткарами світу, завдяки поєднанню гоночних технологій та кузова з вуглецевого волокна. Ось що вам потрібно знати про цього звіра.

Гоночний автомобіль для доріг

Mustang GTD натхненний Mustang GT3, який візьме участь у перегонах у Ле-Мані наступного року. Він має багато спільних рис, таких як 5,2-літровий двигун V8 з наддувом, 8-ступінчасту задню трансмісію з подвійним зчепленням, карбоновий карданний вал та напівактивну підвіску. Але він також виходить за рамки того, що дозволено в гонках, наприклад, активна аеродинаміка, змінний трекшн-контроль і оновлення програмного забезпечення по повітрю.

Результатом є автомобіль, який може виробляти понад 800 кінських сил і демонструвати час на Нюрбургринзі менше 7 хвилин. Це робить його найшвидшим дорожнім «Мустангом» від Ford.

Шедевр інженерної думки

Mustang GTD — це не просто потужна машина, а й технологічне диво. У ньому широко використовується вуглецеве волокно в кузовних панелях, передній і задній частинах, передньому сплітері, задньому дифузорі, даху та опціональному аеродинамічному лотку під кузовом. Це зменшує вагу, знижує центр ваги та покращує чутливість.

Автомобіль також має найсучаснішу напівактивну підвіску, яка може змінювати як жорсткість пружин, так і дорожній просвіт. Це дає змогу використовувати два унікальні режими: один для треку, а інший для вулиці. Підвіска також оснащена адаптивними золотниковими амортизаторами, які забезпечують точний контроль над поведінкою автомобіля.

Аеродинаміка автомобіля також вражає. Він має активне заднє антикрило з гідравлічним керуванням, яке змінює кут нахилу відповідно до швидкості та сили на поворотах. Передні закрилки також керують потоком повітря для оптимального балансу. Автомобіль генерує величезну притискну силу, яка покращує стійкість на поворотах та зчеплення з дорогою.

Гальма Mustang GTD не менш вражаючі. Автомобіль використовує вуглецево-керамічні гальма Brembo, які оптимізовані для відведення тепла та стабільної гальмівної сили. Під задньою підвіскою встановлені охолоджувальні канали для відведення тепла від задніх гальм.

Приголомшливий дизайн

Mustang GTD — це не лише потужний, але і красивий автомобіль. Він має скульптурний широкий кузов, який нагадує класичний силует Мустанга, але із сучасним присмаком. Автомобіль має вентильований капот і крила, заднє крило, встановлене на С-подібній стійці, а також два повітрозабірники на кришці багажника, які подають повітря до системи охолодження трансмісії.

Інтер’єр автомобіля також вишуканий. У ньому використані преміальні матеріали, такі як замша Miko, шкіра та вуглецеве волокно. Також у ньому встановлені сидіння RECARO, оптимізовані для трек-днів, цифрові дисплеї та 3D-друковані титанові підрульові перемикачі передач, виготовлені зі списаних частин Lockheed Martin F-22. Задні сидіння були зняті, щоб зменшити вагу та забезпечити вантажний простір.

Автомобіль можна кастомізувати за допомогою декількох комбінацій кольорів інтер’єру та спеціальних опціональних пакетів. Його також можна замовити в будь-якому кольорі, навіть відповідно до наданого клієнтом зразка.

Обмежена серія

Mustang GTD буде доступний наприкінці 2024 або на початку 2025 року. Він буде випущений у дуже обмеженій кількості, з очікуваною ціною майже $300 000. Автомобіль буде виготовлений вручну командами Ford Performance та Multimatic, тією ж командою, яка створила Ford GT, що переміг у Ле-Мані.