Kia представила концептуальні моделі EV3 та EV4, а також серійний EV5

Kia представила концептуальні моделі EV3 та EV4, а також серійний EV5

Корпорація Kia презентувала три нові моделі електромобілів малого та середнього класу на щорічному Дні електромобілів Kia EV Day у Кореї, підтвердивши свою амбітну стратегію очолити та прискорити «революцію електромобілів».

Прискорення «EV-революції» завдяки розширенню модельного ряду електромобілів

Структура назв електромобілів Kia може бути дещо складною для розуміння. Першим електромобілем, який ми отримали від корейського автогіганта, був Soul EV у 2014 році, за яким через кілька років з’явився непоказний (але насправді досить блискучий) e-Niro. Потім з’явився EV6, побудований з нуля як електромобіль і, отже, виправдовує абсолютно нову назву. І тепер, здається, номенклатура застрягла, оскільки компанія оголосила про нові концепти EV3 й EV4, а також про серійну версію позашляховика EV5.

Концепт KIA EV3
Концепт KIA EV3. Фото: KIA CORPORATION

Анонсовані в рамках першого «Дня електромобіля», який має стати щорічною подією для демонстрації нових електромобілів компанії, нові концепти мають форму компактного позашляховика початкового рівня (це EV3) та седана Polestar 2 у стилі Polestar (EV4). 

На жаль, Kia не розкриває жодних деталей про силові агрегати так рано, але, судячи з вигляду майбутнього EV9 у порівнянні з концептом, є велика ймовірність, що те, що ви бачите — це те, що ви отримаєте в якийсь момент в недалекому майбутньому.

Концептуальний EV3

Почнемо з концептуального EV3, оскільки його випуск заплановано на наступний рік. Компактні кросовери надзвичайно популярні, навіть якщо значна частина з них далека від захоплення. Концепт EV3, однак, має на меті взяти технології та розкіш майбутньої моделі EV9 і зменшити їх до меншого розміру. 

Концепт KIA EV3. Екстер'єр
Концепт KIA EV3. Фото: KIA CORPORATION
Концепт KIA EV3. Екстер'єр
Концепт KIA EV3. Фото: KIA CORPORATION

Інтер’єр, наприклад, має дизайн і компонування, подібні до флагманського позашляховика, з центральною консоллю, що плаває, витягнутим лобовим склом і цифровою панеллю, що містить прилади та інформаційно-розважальні меню, які займають половину приладової панелі. Це все ще концепт, тому очікуйте побачити більше кнопок (і більш реалістичних педалей) на серійних автомобілях. 

Концепт KIA EV3. Інтер'єр
Концепт KIA EV3. Інтер’єр. Фото: KIA CORPORATION

Kia також розробила нове натуральне волокно: легкий матеріал, що має такі ж переваги, як і вуглецеве волокно, але без негативного впливу на навколишнє середовище. Воно використовується в сидіннях, щоб допомогти заощадити вагу, і в парі з міністоликами, виготовленими з матеріалу на основі грибів під назвою Mycelium, що слугує більш екологічною альтернативою пластику. До того ж він м’якший.

Концепт KIA EV3. Інтер'єр
Концепт KIA EV3. Інтер’єр. Фото: KIA CORPORATION

Концептуальний EV4

Перейдемо до концептуального EV4, який має таке ж планування салону, як і EV3, тільки тепер у кузові седан. 

Концепт KIA EV4. Екстер'єр
Концепт KIA EV4. Фото: KIA CORPORATION

Тільки Kia не хоче, щоб ви його так називали, стверджуючи, що його «гладкий низький ніс» і «довгий хвіст» більше нагадують спортивні та перегонові автомобілі, а це означає, що він кваліфікується як «абсолютно новий тип електромобіля-седана». 

Концепт KIA EV4. Екстер'єр
Концепт KIA EV4. Фото: KIA CORPORATION

Як би Kia не називала його, EV4 все одно буде конкурувати з Tesla Model 3, Polestar 2, Hyundai Ioniq 6 та іншими чотиридверними електромобілями, які зазвичай називають седанами.

KIA EV5

Хоча Kia не розкрила жодних технічних подробиць щодо своїх нових концептів, у нас є специфікації акумуляторів та двигунів для нового EV5. Як не дивно, модельний ряд варіюється залежно від того, чи це китайська, чи корейська модель. 

KIA EV5. Екстер'єр
KIA EV5. Фото: KIA CORPORATION
KIA EV5. Екстер'єр
KIA EV5. Фото: KIA CORPORATION

Ті, що побудовані в Китаї для місцевого ринку, оснащуються батареями ємністю 64 кВт·год або 88 кВт·год і мають потужність від 218 к.с. до 313 к.с. У Кореї цей показник знижується до 58 кВт·год і 81 кВт·год, а потужність варіюється від 218 до 306 к.с., хоча компанія заявляє, що силові агрегати все ще перебувають у стадії розробки й можуть змінитися до дня випуску. 

KIA EV5. Інтер'єр.
KIA EV5. Інтер’єр. Фото: KIA CORPORATION

Популяризація цих електромобілів почнеться вже незабаром, коли наступного року з’являться як EV5, так і готовий до виробництва EV3. Нам доведеться ще трохи почекати на ціни для конкретних регіонів, але Kia заявляє, що EV3 — EV5 коштуватимуть від 35 000 до 50 000 доларів (або 28 500 — 40 600 фунтів стерлінгів). Якщо науково-фантастичний дизайн не привернув вашої уваги, то ці ціни, безумовно, повинні.