Чеський виробник Tatra представив гірничодобувну машину на водневих паливних елементах

Чеський виробник Tatra представив гірничодобувну машину на водневих паливних елементах

У старому індустріальному центрі Остраві, міста в Чехії, був виготовлений новий транспортний засіб Tatra Force e-Drive, як свідчення майбутнього важкої промисловості. 

Водень: Паливо майбутнього

Компанія Tatra, відомий чеський виробник транспортних засобів, представила гірничодобувну машину Force e-Drive, що працює на водні. Прототип автомобіля, побудований на шасі Tatra Force, що використовується переважно у військових цілях, знаменує собою нову еру для галузей промисловості, що покладаються на важкі транспортні засоби, вказуючи на зелене майбутнє.

Tatra Force e-Drive на водневих паливних елементах
Tatra Force e-Drive на водневих паливних елементах. Фото: Tatra Trucks | Facebook

Електропривод Force e-Drive працює від синхронного електродвигуна потужністю 480 кВт і системи водневих паливних елементів, поставлених чеською компанією Devinn. Система водневих паливних елементів, що складається з двох блоків паливних елементів, генерує загальну потужність 200 кВт. Автомобіль також містить літій-іонну батарею місткістю 171 кВт·год, необхідну для запуску автомобіля, оскільки паливні елементи не відразу досягають повної потужності.

Використання водневих паливних елементів у великовантажних транспортних засобах є значним кроком вперед. На відміну від традиційних дизельних двигунів, водневі паливні елементи виробляють нульові викиди й зменшують шумове забруднення. Вони виробляють електроенергію, поєднуючи водень і кисень, виділяючи лише водяну пару як побічний продукт. Цей екологічно чистий варіант — не просто заява про сталий розвиток; він також пропонує практичні переваги, такі як більший запас ходу і швидший час заправки, ніж електричні батареї, що робить його ідеальним для транспортних засобів, які потребують тривалого часу роботи.

Від поля бою до шахти: Шасі Tatra Force

Шасі Tatra Force, яке в основному використовується для військових транспортних засобів, тепер слугує основою для Force e-Drive. Це рішення підкреслює адаптивність та універсальність технології водневих паливних елементів. 

Інтегруючи цю технологію в надійне і перевірене шасі, Tatra розширює потенційне застосування транспортних засобів, що працюють на водні. Гірничодобувна промисловість може бути першою, хто отримає вигоду, але незабаром за нею можуть піти будівництво, логістика і транспорт.

Прототип сьогодні, мейнстрім завтра?

Як прототип, Force e-Drive ще має пройти довгий шлях, перш ніж стане стандартом у важких галузях промисловості. Ретельні випробування та подальший розвиток матимуть вирішальне значення для забезпечення надійної роботи автомобіля в складних умовах. Однак його впровадження є значним кроком на шляху до широкого впровадження технології водневих паливних елементів не лише в гірничодобувній галузі, але й у всіх галузях, де використовуються важкі транспортні засоби.

Таким чином, Force e-Drive — це більше, ніж просто транспортний засіб; це символ перехідної галузі, свідчення багатонадійної водневої енергетики та маяк надії на стале майбутнє.