Geely та Baidu представили відзначений нагородами електромобіль Jiyue 07 EV

Geely та Baidu представили відзначений нагородами електромобіль Jiyue 07 EV

Geely та Baidu представили в Китаї інноваційний електричний ліфтбек Jiyue 07, який отримав нагороду Red Dot Award за 2023 рік.

Історія та розробка Jiyue 07 EV

Електромобіль Jiyue 07, який спочатку називався Jiyue 02, є продуктом спільного підприємства Geely та Baidu — Jiyue. Створене у 2021 році, підприємство зіткнулося з початковими виробничими проблемами, що призвело до перейменування та реструктуризації.

Зараз Geely володіє 65 % акцій, зосереджуючись на виробництві, тоді як Baidu надає програмне забезпечення та технологічну експертизу.

Дизайн і функції

Натхненний концептом Jidu Robo-02, Jiyue 07 — це стильний ліфтбек середнього розміру. Він вирізняється витонченим дизайном, низькою поясною лінією та яскраво вираженими колісними арками.

Унікальними для цієї моделі є двері з кнопковим управлінням, Y-подібні фари та панорамний дах. Також він включає активний спойлер і характерний одинарний блок задніх ліхтарів.

Аеродинамічний дизайн автомобіля ще більше підкреслюють п’ятиспицеві колісні диски з аеродинамічними накладками.

Нагороди та конкуренти

Досконалість дизайну Jiyue 07 визнана двома основними нагородами: Red Dot Design Award 2023 та iF Design Award 2023. Він приєднався до інших відомих лауреатів, таких як Peugeot 408 та Genesis G90.

Технічні характеристики

Базова модель Jiyue 07 оснащена електродвигуном потужністю 200 кВт і літій-фосфатною батареєю ємністю 71,4 кВт·­­год. Більш просунута версія 4WD може похвалитися електродвигуном потужністю 400 кВт і акумуляторною батареєю NMC ємністю 100 кВт·год.

Можливості автономного водіння

Хоча Jiyue 07 оснащений сучасними камерами й радарами для автономного водіння, у ньому відсутні датчики LiDAR, які стають дедалі популярнішими.

Вихід на ринок і доступність

Детальні ціни та повні технічні характеристики ще не оголошені. Однак очікується, що Jiyue 07 вийде на китайський ринок до середини 2024 року.