У Черкаській області почали використовувати робота-пожежного

У Черкаській області почали використовувати робота-пожежного

Особовий склад зведеного загону рятувальників в Умані провів навчання з ліквідування пожежі за допомогою робота Magirus Wolf R1, повідомляє пресслужба ДСНС України в Черкаській області.

Тактичний робот Magirus Wolf R1, виробництва німецької компанії «Magirus GmbH», призначений для дистанційного гасіння пожеж у небезпечних місцях, де є загроза життю і здоров’ю рятувальників.

Тактичний робот Magirus Wolf R1. Фото: ДСНС України

Робот може подавати дві тисячі літрів води щохвилини на відстань до 65 метрів, чим забезпечує захист пожежників під час роботи, адже має дистанційне керування.

Тактичний робот Magirus Wolf R1. Фото: ДСНС України

700-кілограмова рухома платформа на гусеничному шасі оснащена захисною спринклерною (зрошуваною) системою та водопінним лафетним стволом.

Його гусенична база та ширина 1,2 м дає змогу використовувати Magirus Wolf R1 у разі лісових пожеж або особливо небезпечних пожеж на промислових майданчиках.

Magirus Wolf R1 поставляється з обладнанням і гнучкими опціями відповідно до конкретних потреб і вимог.

Тактичний робот Magirus Wolf R1. Фото: Magirus Gmbh

Робот оснащений різноманітними датчиками для виявлення всіх наявних видів небезпечних матеріалів. На борту Magirus Wolf R1 є 4 статичні спрямовані камери, 6 світлодіодних прожекторів потужністю 1 800 люмен кожен. Опціонально можна встановити баштову камеру 360° з нормальним/тепловим зображенням та додатково 6 прожекторів.

Роботом тактичного реагування можна керувати за допомогою пульта дистанційного керування з радіусом дії до 150 м та/або з автомобіля через мережу Magirus TacticNet з радіусом дії до 2 500 м (на основі бездротової локальної мережі).

Тактичний робот Magirus Wolf R1. Фото: Magirus Gmbh

Як повідомлялося раніше представниками ДСНС, робот Magirus Wolf R1 залучався до ліквідовування наслідків ворожих атак на Тернопільщині та Хмельниччині, також його використовують рятувальники Полтавщини.

Згідно з інформацією на сайті Prozorro, вартість тактичного робота Magirus Wolf R1 становить трохи більше ніж 10 млн гривень.