Чотири всюдиходи Богун-2 передали рятувальникам Херсонщини

Чотири всюдиходи Богун-2 передали рятувальникам Херсонщини

Придбані всюдиходи Богун-2 готові виконувати завдання команд ДСНС, які займаються ліквідацією наслідків теракту на Каховській ГЕС у зоні підтоплення. 

Кошти на рятувальні автівки були зібрані в межах великої ініціативи UNITED24. Внесок на один всюдихід зробила мережа АЗК WOG. На ще один рятувальний транспорт зібрали українські фотографи Костянтин та Влада Ліберови. Два всюдиходи придбали за кошти, зібрані клієнтами monobank. 

Снігоболотохід Богун. Фото: UNITED24 | Daniiar Sarsenov

Рятувальний транспорт може пересуватися по воді та важкопрохідній місцевості, що актуально в умовах роботи на Херсонщині. 

Для цього всюдиходи були укомплектовані усім необхідним для евакуації – згідно із запитом ДСНС: системами буксирування, додатковою батареєю, знімними пасажирськими сидіннями, ношами для перевезення постраждалих із системою кріплення до гвинтокрила, спеціальними гучномовцями, світловими приладами тощо. 

Снігоболотохід Богун. Фото: UNITED24 | Андрій Ющак

Це тільки перша партія всюдиходів, друга вже на підході. Як і важка техніка, що дозволить розбирати завали. Загалом збір United24 «Допоможемо рятувальникам» акумулював понад 200 000 000 гривень. Завдяки цьому придбали та доставили на Херсонщину човни, мотопомпи та інше рятувальне обладнання.

Снігоболотохід Богун — це модифікація всюдихода SHERP для ДСНС України. Виготовляється київською компанією ТОВ «Квадро Інтернешнл».

Снігоболотохід Богун. Фото: UNITED24 | Daniiar Sarsenov

«Богун» може долати майже будь-які перешкоди, зокрема їхати крутими схилами. Автомобіль не боїться води й може плисти наче човен. Машина високої прохідності, діаметр коліс якої — 160 см. В колесах «Богуна» є спеціальні баки, в кожному з яких — по 50 літрів пального. Всюдихід комплектується оригінальними шинами наднизького тиску які менш схильні до пошкоджень через свою еластичність. 

Універсальний транспортний засіб розрахований на шість осіб, зокрема двох потерпілих на ношах. Він оснащений кузовом, спеціальним звуковим сигнальним пристроєм, світлодіодними фарами та стробоскопами, відеореєстратором з камерою заднього огляду, монітором і GPS-навігатором, радіостанціями, гідрокостюмами, обігрівачем, бензопилою, мотузками, лебідкою, світлодіодними акумуляторними ліхтарями, аптечкою, каністрами, вогнегасниками, акумулятором, причепом, ношами, інструментами та запчастинами.