Лінійка автобусів MAN Lion’s City поповнилася новою моделлю — зчленованим 18 метровим автобусом з повністю електричним двигуном. Автобус може вміщати до 120 пасажирів. Перші автобуси будуть представлені на вулицях Барселони й Кельна у другій половині 2020 року.

Продажі інноваційного 18-метрового електробуса розпочалися ще у квітні цього року.

Згідно зі своєю програмою з електромобільності компанія MAN Truck & Bus в цьому році проводить тестування 15 електричних автобусів в п’яти Європейських країнах.

Тестування MAN Lion’s City 18E на вулицях Барселони й Кельна є частиною цієї програми.

Технічні характеристики автобуса

Два електричні центральні двигуни розташовані на другій та третій осях і  дають автобусу потужність, необхідну для руху по місту.

На відміну від електродвигунів, розташованих близько до маточин коліс, ці моделі мають простішу конструкцію та доступність, що надає перевагу в їх обслуговуванні.

електричний автобус MAN Lion’s City 18E

Дві ведучі осі синхронізовані за допомогою електроніки, що допомагає покращити керованість зчленованого автобуса, оскільки підвищує стабільність руху і рівень безпеки.

Більш того, дві ведучі осі впливають на рекуперацію при гальмуванні.

«Більш високий рівень рекуперації означає, що електричний зчленований автобус завжди енергоефективний, незалежно від стилю водіння водія або місцевості» Руді Кучта, керівник бізнес підрозділу MAN Truck & Bus.

У автобусі MAN Lion’s City 18 E електрична трансмісія. Вона отримує енергію від модульних батарей ємністю 640 кВт⋅год. Потужність становить між 320 кВт до 480 кВт максимум.

MAN спирається на власноруч розроблену технологію літій-іонних акумуляторів, які мають інтелектуальну систему управління температурою. Ця система гарантує, що батареї завжди ефективні, незалежно від пори року.

Запас ходу на одному заряді батареї становить 200 км (а при сприятливих умов — 270 км).

Всього на даху зчленованого автобуса розташовано вісім акумуляторів. Батареї заряджаються через роз’єм комбінованої системи зарядки (CCS). З середньою потужністю зарядки 100 кВт і максимальною потужністю до 150 кВт, електробус може бути заряджений повністю менш ніж за 4 години.

MAN Lion’s City E відрізняється витонченим, сучасним кузовом. iF International Forum в цьому році присудив електричному автобусу MAN золоту нагороду iF в категорії «Automobile / Vehicle / Bike».

Дорожня карта MAN e-mobility

E-mobility — електромобільність — термін що означає розвиток електричних транспортних засобів і заміна ними аналогічних з ДВЗ.

Згідно зі своєю дорожною картою електромобільності, у грудні 2019 року MAN Truck & Bus поставила перші два 12-метрових електричних автобуси транспортним операторам Hamburger Hochbahn AG і Verkehrsbetriebe Hamburg-Holstein GmbH для повсякденного використання в портовому місті. 

В цьому році ще 13 демонстраційних електроавтобусів будуть запущені в експлуатацію. Протягом 2020 року 15 електричних автобусів буде обслуговувати клієнтів в п’яти європейських країнах (Німеччина, Іспанія, Люксембург, Бельгія, Франція).

В рамках цієї програми випробувань MAN також передасть 18-метровий електричний автобус транспортним операторам Kölner Verkehrs-Betriebe AG (KVB) в Кельні й Transports Metropolitans de Barcelona (TMB) в Іспанії для проведення запланованих випробувань. 

Перші серійні 12-метрові автобуси MAN Lion’s City E в соло-версії будуть поставлені покупцям в четвертому кварталі 2020 року. 

Електричний Lion’s City E в зчленованому варіанті з’явиться приблизно через шість місяців, а його серійне виробництво почнеться в першій половині 2021 року.