Мільйон кілометрів за рік: автобус Setra MultiClass LE перевірили на витривалість

Мільйон кілометрів за рік: автобус Setra MultiClass LE перевірили на витривалість

Як перевірити якість і довговічність автобуса, який розрахований на мільйон кілометрів пробігу? Ви проганяєте його через найбільш екстремальні умови, які тільки можна собі уявити: нерівні дороги, вибоїни, бруківку, екстрене гальмування та маневри ухилення.

Саме це зробили розробники та інженери Daimler Buses з новим автобусом Setra MultiClass LE, міжміським автобусом із низькою посадкою, який встановлює нові стандарти дизайну, універсальності, ефективності та безпеки.

Випробувальний автобус Setra MultiClass S 518 LE з трьома осями та трьома дверима був випробуваний на спеціально розробленій трасі в Центрі розробки та випробувань вантажних автомобілів Daimler у місті Верт поблизу Карлсруе.

Траса включала різні поверхні проїжджої частини, які імітували найгірші сценарії, з якими автобус може зіткнутися в реальному житті. Однією з найскладніших ділянок була траса з перешкодами висотою 70 міліметрів у вигляді ялинки, яку проїжджали на швидкості 10 км/год.

Тестовий автобус також піддавався спеціальним маневрам, таким як швидка зміна смуги руху та екстрене гальмування з різних швидкостей. Ці випробування проводилися з різним навантаженням, від порожнього до перевантаженого. Для імітації пасажирів до сидінь та підлоги були прикріплені бочки з водою та баластні мішки.

Випробування тривали до року, за цей час автобус проїхав близько мільйона кілометрів. Один кілометр на нерівній дорозі відповідав приблизно 100 кілометрам на практиці. Водії змінювалися щогодини, оскільки тест був надто складним для довгих змін.

Ретельні перевірки

Випробувальний автобус не тільки жорстко проїхав, але й був ретельно перевірений. Автобус був розібраний і оглянутий у відділі тестування автобусів Daimler у Ной-Ульмі після однієї та двох третин загальної відстані, а також після завершення тесту. Із цією метою двигун і баки також були зняті. Зварні шви та з’єднання каркасу автобуса були перевірені візуально та за допомогою кольорового маркування. Амортизатори MultiClass LE довелося двічі замінити під час випробування через екстремальні навантаження.

Результат суворих випробувань був однозначним: новий Setra MultiClass LE пройшов тест на витривалість із блискучими результатами. Автобус довів свою якість та довговічність, які є невід’ємними характеристиками всіх автобусів Setra.

Новий Setra MultiClass LE готовий вирушити в дорогу і служити своїм клієнтам із надійністю та комфортом. Це автобус, який може витримати мільйон кілометрів і більше.