Амбітні плани Renault Group щодо розвитку водневої екосистеми в рамках проєкту HYVIA

Амбітні плани Renault Group щодо розвитку водневої екосистеми в рамках проєкту HYVIA

HYVIA — спільне підприємство Renault Group і Plug Power, лідера в розробці водневих рішень. До кінця 2021 року компанія запропонує великий вибір легких комерційних автомобілів на паливних елементах та різноманітних водневих інфраструктурних рішень.

Renault Group у своєму пресрелізі повідомила, що в рамках проєкту HYVIA до кінця року, на загал буде представлено три легких комерційних автомобілі на паливних елементах:

  • Master Van H2-TECH — великий фургон, який пристосований для комерційних перевезень, має пробіг до 500 км і обсяг вантажного відсіку 12 м3.
  • Master Chassis Cab H2-TECH — великий фургон з ще більшим вантажним відсіком на 19 м3 і пробігом у 250 км.
  • Master Citybus H2-TECH — міський мініавтобус місткістю до 15 пасажирів з пробігом близько 300 км, який ідеально підійде в якості службового і громадського транспорту.
Master Van H2-TECH © Renault Group
Master Chassis Cab H2-TECH © Renault Group
Master Citybus H2-TECH © Renault Group

Також до кінця 2021 року очікується розгортання мережі водневих заправок. В рамках екосистеми також пропонуються послуги фінансування і технічного обслуговування.

«Для вирішення актуальних завдань в області водневої мобільності, ми повинні пропонувати автомобілі на паливних елементах для всіх сегментів з високою інтенсивністю експлуатації транспорту, а також враховувати потреби екосистеми в цілому. HYVIA пропонує готові рішення завдяки наявним потужностям по виробництву, зберіганню, доставці екологічного водню і різноманітній лінійці водневих легких комерційних автомобілів. Ці рішення допоможуть компаніям, великим клієнтам, автопаркам і місцевим громадам реалізувати енергетичний перехід», — Девід Холдербах, президент HYVIA

Воднева архітектура HYVIA

Автомобілі HYVIA побудовані на базі архітектури Dual Power, яка передбачає живлення від електричного або водневого джерела енергії. Пробіг становить до 500 км: з них 100 км забезпечуються електрикою, а решта — воднем.

© Renault Group

Автомобілі комплектуються акумулятором місткістю 33 кВт-год і баками на 3-7 кг водню в залежності від версії.

Система паливних елементів включає як саму батарею, так і підсистеми, що відповідають за подачу і регулювання водню і повітря, зволоження та охолоджування.

Підприємство HYVIA  розташовується на чотирьох майданчиках у Франції й в кінці 2021 року на базі заводу у Фланьо почне збірку паливних елементів і водневих заправних станцій. Продукція заводу буде продаватися по всій Європі.