DAF представив нову лінійку вантажівок серії XF, XG та XG+

DAF представив нову лінійку вантажівок серії XF, XG та XG+

DAF є першим виробником, який створив лінійку вантажівок в рамках нових європейських норм щодо маси та розмірів.

Нові вантажівки отримали новий дизайн, покращену на 10% економію палива, повний набір пасивних та активних функцій безпеки. Виробництво розпочнеться вже у жовтні. 

Нове покоління вантажівок DAF 2021. Зліва направо XG+, XG і XF © DAF Trucks NV

Дизайн

Вантажівки нового покоління серії XF, XG та XG+ оснащені кабіною з сучасним дизайном. Вона вирізняється поміж інших подовженою передньою на 160 мм частиною, що за словами виробника забезпечує більшу аеродинаміку та безпеку. DAF XG та XG+, преміального сегмента, пропонують 330 мм додаткового простору всередині кабіни, задля забезпечення більшого комфорту для водія.

© DAF Trucks NV

Для конструкції кабіни використовується легка, високоміцна сталь, а в інтер’єрі широко використовуються м’які на дотик матеріали та шкіра. 

DAF XF © DAF Trucks NV

Вантажівка оснащена енергоефективним світлодіодним освітленням, при цьому особлива увага приділяється ближньому та дальньому світлу фар. Сюди входять фірмові денні ходові вогні, що роблять DAF нового покоління впізнаваним у будь-яких умовах. 

Ефективність

У вантажівках нового покоління DAF забезпечується до 10% вища ефективність використання палива та зменшення викидів CO2. Це було досягнуто завдяки ідеально сформованій аеродинамічній кабіні, що має великі радіуси, вигнуте лобове скло, відмінне ущільнення, цифрові камери замість дзеркал.

DAF XG © DAF Trucks NV

Не останню роль зіграла й оптимізація двигуна та інших систем. У вантажівках встановлені нові PACCAR MX-11 та MX-13, а на додачу автоматична трансмісія TraXon, розумна система доочищення вихлопних газів та вдосконалена система допомоги водієві. 

Двигун PACCAR-MX-11 Euro-6 2021 © DAF Trucks NV

Підвищена безпека

Нова конструкція кабіни має велике лобове скло та великі бічні вікна. Як опція доступне вікно для огляду бордюру, яке забезпечує безперешкодний огляд пішоходів та велосипедистів поруч із вантажівкою з боку другого водія.

Вікно для огляду бордюру зі сторони другого водія у вантажівці DAF XF © DAF Trucks NV

Також новиною є система цифрових камер DAF, яка може замінити головне та ширококутне дзеркала. Усе освітлення автомобіля тепер включає повністю світлодіодну технологію для оптимального огляду та видимості.

Всі функції, пов’язані з керуванням, регулюються на кермі та рульовій колонці. Додаткові функції керуються за допомогою фізичних перемикачів, які логічно розташовані на приладовій панелі, в безпосередній доступності від водія.

Розкіш та комфорт для водія

Об’єм внутрішнього простору кабіни в нових XF, XG та XG+ сягає 12,5 м3, DAF XG + має навіть на 14% більше обсягу, ніж поточний показник галузі DAF XF Super Space Cab. Сидіння та рульова колонка регулюються за бажанням водія, а сидіння ще й можна повертати в положення для відпочинку.

© DAF Trucks NV

Інтер’єр має привабливу, повністю цифрову панель приладів, яку можна налаштувати відповідно до особистих уподобань водія. Додатковий другий сенсорний дисплей доступний для роботи системи навігації та інформаційно-розважальної системи DAF.

Робоче місце водія © DAF Trucks NV

Нова довжина спального ліжка становить 2220 мм у всіх моделях, а ширина 800 мм по всій довжині у моделях XG та XG+. Механічне або електрично регульоване ліжко DAF Relax з окремим верхом доступне для оптимальної підтримки голови, спини та ніг під час відпочинку.

© DAF Trucks NV

Нова платформа з поглядом у майбутнє

XF, XG та XG + нового покоління – це відповідь компанії DAF на нові вимоги: універсальна лінійка автомобілів для магістральних перевезень. Нове покоління DAF представляє абсолютно нову і виключно енергоефективну автомобільну платформу, повністю підготовлену для енергоносіїв майбутнього, таких як акумулятори та водень, і для майбутніх силових ліній, в тому числі електродвигунів, гібридів, що підключаються, паливних елементів і водневих двигунів. Сучасні автомобільні дизельні двигуни є чистими та ефективними й готові до роботи з біопаливом останніх поколінь (включаючи рідкі вуглеводні (GTL) і HVO)), а також з поновлюваними видами палива для подальшої декарбонізації автомобільного транспорту.

DAF XF © DAF Trucks NV

Компанія DAF почне серійне виробництво тягачів і шасі 4×2 і 6×2 XF, XG та XG + нового покоління для європейського ринку в останньому кварталі 2021 року.