Буде оновлено громадський транспорт ще у 18 українських містах

Буде оновлено громадський транспорт ще у 18 українських містах

Міністерство інфраструктури спільно з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) та активною місцевою владою продовжує підготовку другої фази проєкту «Міський громадський транспорт України ІІ», що передбачає оновлення парків громадського транспорту у різних українських містах.

Попередньо визначено 18 міст-учасників проєкту. Це Сєвєродонецьк, Вінниця, Ужгород, Черкаси, Кременчук, Біла Церква, Мелітополь, Кам’янське, Хмельницький, Тернопіль, Кривий Ріг, Дніпро, Луцьк, Запоріжжя, Львів, Полтава, Одеса та Чернівці.

Їх остаточний перелік буде сформовано після ратифікації відповідної фінансової угоди між Україною та ЄІБ. Проєкт «Міський громадський транспорт ІІ» включатиме лише підпроєкти з розвитку екологічного громадського транспорту: закупівлі трамваїв, тролейбусів, рухомого складу метрополітену та електробусів.   Використання електричного громадського транспорту не лише дозволить суттєво знизити рівень викидів у містах, а і максимально наблизить Україну до європейських стандартів.

Фінансову угоду з ЄІБ щодо впровадження проєкту «Міський громадський транспорт України ІІ» на суму 200 млн євро планується підписати вже наприкінці цього року, у грудні. Його орієнтовна загальна вартість складає понад 400 млн євро, на які планується придбати більше 280 одиниць тролейбусів, 65 електробусів із зарядними станціями і без, 24 трамваї та близько 10 трамвайних вагонів. Також передбачається будівництво та модернізація трамвайних і тролейбусних ліній, капремонт трамвайних вагонів тощо.