У Іспанії дозволили працювати на дорогах міста електроавтобусу без водія

У Іспанії дозволили працювати на дорогах міста електроавтобусу без водія

Новий безпілотний електричний автобус почав експлуатуватися в іспанському місті Малага, що є першим подібним проєктом в Європі, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на The Guardian.

Поки що у кабіні все одно перебуває водій, який, якщо необхідно, бере на себе управління. 12-метровий автобус, розроблений іспанською компанією Irizar, зовні виглядає, як інші міські автобуси, він може перевозити 60 пасажирів.

Автобус, оснащений датчиками та камерами, зв’язує по 8-кілометровому кільцю порт Малаги з центром міста. Він може «взаємодіяти зі світлофорами», які також були оснащені датчиками, що попереджають автобус, коли з’являється червоне світло. Автобус використовує штучний інтелект для поліпшення своїх «рішень» на основі даних, записаних на маршруті.

Фото: Tecnalia via Twitter

«Автобус завжди знає, де він знаходиться, і що відбувається навколо», — зазначив Рафаель Дурбан Кармона, очільник підрозділу іспанської транспортної компанії Avanza.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб нічого не пропустити.


Інші пілотні проєкти міського транспорту без водія вже існують в Європі, але жоден з них не передбачає використання міських автобусів звичайного розміру, які курсують по звичайній вулиці разом з іншими транспортними засобами.