Volkswagen інвестує 2,2 млрд доларів в китайський сектор електромобілів

Volkswagen інвестує 2,2 млрд доларів в китайський сектор електромобілів

29 травня Volkswagen Group офіційно анонсував дві великі угоди в Китаї на загальну суму 2,2 млрд євро. Компанія домовилася про придбання 50% акцій місцевого автовиробника JAС, який випускає автомобілі під маркою JAC.

Одночасно концерн збільшить свою частку в спільному підприємстві JAC-Volkswagen з нинішніх 50% до 75%. Операції з JAC обійдуться в 1 млрд євро. Ще 1,2 млрд євро підуть на купівлю 26% акцій виробника батарей для електромобілів Gotion High-Tech – такої частки досить, щоб зробити VW найбільшим акціонером цієї фірми.

Угоди націлені на стратегічне зміцнення Volkswagen на китайському ринку. До 2025 року концерн планує випускати в КНР по 1,5 млн електромобілів на рік (Китай — найбільший ринок батарейних машин в світі). Крім JAC у VW є ще два великих виробничих партнери в КНР – SAIC і FAW.

В рамках СП з JAC будуть випущені п’ять нових моделей електромобілів до 2025 року, побудують новий завод і науково-дослідний центр в місті Хефей. Поки СП виробляє тільки один продукт — електрокросовер SOL E20X.

Купівля акцій Gotion High-Tech дозволить концерну задовольнити свої зростаючі потреби в батареях. Gotion High-Tech має повний цикл бізнесу — від розробки і виробництва до переробки акумуляторів, що відслужили своє. Фірма зараз проходить сертифікацію в якості постачальника VW, вона буде робити батареї в тому числі для машин на новій модульній платформі MEB.