В Україні задумались над розвитком транспортних засобів на водні

В Україні задумались над розвитком транспортних засобів на водні

Команда Міністерства інфраструктури України розробила проєкт наказу, який запроваджує можливість розвитку в Україні колісних транспортних засобів, які працюють на водні.

На сьогодні в Україні відсутні вимоги до водневого транспорту. Йдеться про електричні транспортні засоби на водневих паливних елементах, які працюють на стисненому водні. Проєкт наказу покращує нормативно-правову базу галузі, включаючи 134-те та 146-те Правила Європейської Економічної Комісії ООН.

Автомобілі, які працюють на водні є екологічними, адже мають нульовий рівень викидів вуглецю. Збільшення кількості таких транспортних засобів знизить рівень негативного впливу на навколишнє природне середовище.

Як повідомляють в міністерстві, документ дозволить запровадити не лише можливість імпорту водневих автомобілів в Україну, але і налагодити їх виробництво в Україні. Це може бути поштовхом для подальшого розвитку водневих технологій.

Підвищення рівня екологічності супроводжується підвищенням вимог безпеки, а також підтримки вітчизняного автомобільного бізнесу. 

Наказ «Про затвердження Змін до Порядку затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання» також передбачає відтермінування до 2025 року деяких конструктивних вимог до транспортних засобів, зокрема, щодо ременів безпеки, пристроїв освітлення та світлової сигналізації, дзеркал заднього виду. Це пов’язано із попереднім перенесенням впровадження стандартів ЄВРО-6 Верховною Радою України. 

Відтермінування вимог запроваджене з метою підтримки національних виробників, імпортерів, дилерів, а також споживачів від здорожчання виробництва та кінцевої вартості автомобілів, стверджують у Міністерстві інфраструктури України.