Foxconn купляє складальний завод стартапу Lordstown Motors Corp для виробництва електропікапа Lordstown Endurance

Foxconn купляє складальний завод стартапу Lordstown Motors Corp для виробництва електропікапа Lordstown Endurance

Тайваньська Hon Hai Technology Group (Foxconn), яка збирає електронні продукти від Apple, та американська Lordstown Motors досягли принципової угоди про спільну роботу над електромобілями на заводі в Огайо.

Виробник смартфонів Apple iPhone придбає звичайні акції свого нового партнера на $ 50 млн (по $ 6,89 за штуку), а потім заплатить йому ще $ 230 млн, щоб викупити все підприємство, за винятком складальної і пакувальної ліній, прав на інтелектуальну власність і деяких інших активів.

«Мова йде не стільки про продаж об’єкта, скільки про стратегічне партнерство. У Фоксконн є чітке бачення і величезні можливості. Він зможе оживити цей завод швидше, ніж ми», — пояснив шеф Lordstown Motors, 57-річний Деніел Нініваджі.

Шеф Lordstown Motors Деніел Нініваджі

Foxconn згідно з контрактом буде випускати електричні пікапи Lordstown Endurance з квітня 2022 року. А ще планує в Огайо не тільки виробляти свої електромобілі під брендом Foxtron, але і підтримувати партнера і клієнта Fisker Inc щодо випуску «проривного» електромобіля (breakthrough electric vehicle). 

В його основі — нова полегшена платформа FP28. Передсерійний прототип дебютує на автошоу в Лос-Анджелесі (17-28 листопада). Запуск виробництва запланований на четвертий квартал 2023 року.

Завод в Лордстауні потужністю близько 400 000 машин в рік займає площу в 57,6 га і дає роботу приблизно п’яти тисячам осіб. Раніше (1966-2019 рр.) Підприємство належало General Motors, а потім концерн продав його фірмі Lordstown Motors.