Daimler Truck розпочав серійне виробництво електровантажівки Mercedes-Benz eEconic

Daimler Truck розпочав серійне виробництво електровантажівки Mercedes-Benz eEconic

Daimler Truck запускає в серійне виробництво Mercedes-Benz eEconic для комунальних служб. Це вже друга модель електровантажівок, які сходять із конвеєра заводу у Верті після eActros.

Перший автомобіль eEconic із серійного виробництва буде переданий компанії Urbaser A/S, яка працює в секторі утилізації відходів у Данії. Інші клієнти також уже зробили вибір на користь серійного eEconic. Автомобілі постачатимуться послідовно упродовж року.

Серійне виробництво електричних вантажівок

eEconic вироблятиметься на наявній складальній лінії Mercedes-Benz Special Trucks, паралельно з вантажівками, які оснащуватимуться двигунами внутрішнього згоряння. Після того, як автомобіль буде повністю зібраний, електрифікація eEconic продовжиться у Future Truck Center, де, як і eActros, він буде оснащений компонентами електроприводу.

Фото: Daimler Trucks

На декількох етапах виробництва встановлюються, зокрема, високовольтні батареї та зарядний пристрій. Після складання всіх високовольтних компонентів уся система може бути запущена в експлуатацію, і вантажівка готова до руху.

Фото: Daimler Trucks

З 2018 року співробітники підприємства у Верті проходять кваліфікацію для виробництва електричних вантажівок. На сьогодні близько 2700 співробітників пройшли навчання по роботі з високовольтними автомобілями та компонентами у власному навчальному центрі. Таким чином, вони здобули необхідні знання та оптимально підготовлені до нових вимог виробництва.

Електровантажівка для комунальних служб

Основні технічні характеристики eEconic багато в чому ідентичні до характеристик eActros. eEconic, як сміттєвоз, призначений для подолання переважної більшості типових маршрутів збору відходів за одну зміну без проміжної зарядки. Електрична трансмісія дає змогу зробити рівну підлогу кабіни — це полегшує переміщення по ній і особливо зручно, коли водій хоче вийти з автомобіля через відкидні двері з іншого від водія боку.

Фото: Daimler Trucks

Ще однією родзинкою оснащення є панорамне скління, а вітрове скло Thermocontrol з покриттям та підігрівом запобігає запотіванню залежно від погодних умов, покращуючи тим самим огляд дороги. Вітрове скло також запобігає нагріванню салону кабіни при сонячному світлі.

У стандартній комплектації eEconic оснащений системою Sideguard Assist S1R і асистентом екстреного гальмування Active Brake Assist 5-го покоління.

Про завод «Мерседес-Бенц» у Верті

Найбільший завод зі збирання вантажних автомобілів Mercedes-Benz Trucks був заснований у Верте-на-Рейні в 1963 році і вже понад 20 років виробляє вантажівки Mercedes-Benz Arocs і Atego, а також Actros. У 2021 році було запущено серійне виробництво акумуляторного Mercedes-Benz eActros. Тут також виготовляються спеціальні вантажівки Mercedes-Benz Econic, Unimog та Zetros.

Щодня із заводу у Верті виходить до 470 вантажівок, сконструйованих відповідно до вимог замовника. Завод також має понад 50-річний досвід виробництва CKD (повністю готових до збирання автомобілів) та постачає комплекти автомобілів на численні зарубіжні ринки для остаточного збирання на місці — усього понад 750 000 комплектів на сьогодні. На заводі Mercedes-Benz у Верті, працює майже 10 000 осіб.