ETF Trucks пропонує автопоїзд вантажопідйомністю 6000 тонн

ETF Trucks пропонує автопоїзд вантажопідйомністю 6000 тонн

Проблема вантажопідйомності кар’єрних самоскидів стоїть дуже гостро  і з плином часу вона не зникає. Є два рішення:

  • робити ще більш потужні самоскиди, як БелАЗ;
  • будувати модульні поїзди, як це пропонує робити словенська компанія ETF Trucks.

На цей час існує лише один досвідчений екземпляр ETF і нова концепція поки існує переважно в комп’ютерних розробках. Але ідею, попри її складність, можна реалізувати, плюс в ETF великі плани й немаленька гамма рішень, так що рано чи пізно подібні автомобілі вийдуть на ринок.

Основний модуль — це 20-колісна вантажівка ETF Mining Truck з 5-ма провідними (!) осями. Причому не просто ведучими, а й керованими. Модульність полягає в тому, що за час, що не перевищує 15 хвилин, з вантажівки можна демонтувати блок-кабіну, перетворивши її в причіп, або вкоротити базу, «відстебнувши» кілька блок-осей. Інакше кажучи, вся вантажівка – це конструктор.

Мається на увазі, що зі стандартного набору з блок-осей, блок-кузовів, блок-кабін, можна зібрати як мінімум 6 різних модифікацій: дві осі з вантажопідйомністю 180 т, три осі на 284 т, чотири осі на 380 т, п’ять осей на 484 т, шість осей на 570 т і 8 осей на 774 тонни! Причому останні дві конфігурації будуть рекордними серед кар’єрних вантажівок.

Колеса і шини для вантажівок нестандартні й також розроблені ETF. Вони розраховані на навантаження, які не можуть витримати типові колеса для кар’єрних самоскидів. З іншого боку, «багатоколісність» дозволяє грамотно розподілити навантаження.

Вантажівки будь-яких конфігурацій можуть об’єднуватися в так звані ETF Haul Train — автопоїзда, здатні перевозити від 568 до 6192 (!) тонни вантажу. Кожен блок зберігає свій власний двигун, але управління йде з головної вантажівки.

Компанія припускає, що вантажівки зможуть отримати й інші призначення, крім гірських розробок (концепція ETF Multipurpose Truck).