У Івано-Франківську відкриють дві зарядні електростанції із сонячними панелями

У Івано-Франківську відкриють дві зарядні електростанції із сонячними панелями

Зарядні електростанції, які працюватимуть від сонячних батарей, та агенції енергетичного менеджменту планують відкрити в Івано-Франківську у межах проєкту «Партнерство Румунія-Україна для пом’якшення зміни клімату».

Такий проєкт впроваджуватиме Івано-Франківський національний технічний університет нафти й газу спільно з міським управлінням економічного та інтеграційного розвитку та румунським містом Ботошані.

«Ми виграли грант Європейського Союзу на суму 248 202 євро. Грант ЄС для України становить 165 930 євро, а частка румунського партнера — 91 тисяча. Грант — це 90 % від потреб проєкту. Вкладення складуть 18 740 євро», — розповідає директор Центру міжнародного співробітництва ІФНТУНГ Артур Воронич.

Частина коштів передбачена на закупівлю обладнання. Це будуть дві зарядні станції для електромобілів. Їхня особливість у тому, що вони працюватимуть від сонячних батарей. Друга частина коштів піде на обладнання для промоції заходів, що пов’язані із пом’якшенням клімату, і популяризації науки та інновацій.