Вирішилось питання щодо колісної платформи для розміщення РСЗВ «Буревій»: КрАЗ чи Tatra?

Вирішилось питання щодо колісної платформи для розміщення РСЗВ «Буревій»: КрАЗ чи Tatra?

«Шепетівський ремонтний завод» на одному з військових полігонів провів вогневі випробування нової РСЗВ «Буревій». Ця система розглядається, як заміна застарілим РСЗВ «Ураган», які знаходяться на озброєнні Збройних Сил України, повідомляють Defense Express.

РСЗВ «Буревій» має калібр 220-мм та може використовувати всі наявні реактивні снаряди для «Урагану», а також нові, зі збільшеною з 35 до 65 км дальністю знищення цілей, які КБ «Південне» розробляє у рамках програми «Тайфун-2».

Мінімізація часу від виявлення цілей до їх знищення

Нова реактивна система від «Шепетівського ремонтного заводу» оснащена цифровою системою управління вогню, включно із системою обміну інформацією на полі бою. 

Це дозволяє включити «Буревій» у єдиний розвідувально-ударний контур, коли інформація від засобів розвідки, на кшталт БПЛА, у режимі он-лайн передається на засоби ураження. Це мінімізує до лічених хвилин час від виявлення цілей до їх знищення.

Директор ДП «Шепетівський ремонтний завод» Олег Турінський розповів про концепт створення «Буревію»: максимальна цифровізація, збільшення дальності стрільби, мобільності, а також комфорту та безпеки військових. Направляючі та система наведення інтегровані на нове високопрохідне шасі, яке буде оснащено броньованою кабіною.

База для РСЗВ «Буревій» — високопрохідне шасі 8×8

«Буревій» розміщено на високопрохідному шасі Т815-7Т3RC1 від чеської Tatra з колісною формулою 8×8. Воно ергономічне, має високий рівень прохідності й максимальну швидкість понад 100 км/год.

Заступник міністра оборони Олександр Миронюк зазначив, що нові далекобійні артилерійські системи ЗСУ мають не тільки розширювати дальність дії, але і розміщуватись на сучасних надійних мобільних платформах. Наразі велика частка таких систем все ще розміщена на застарілих радянських машинах.

Отже, базою для новітньої реактивної системи залпового вогню «Буревій» від «Шепетівського ремонтного заводу» стало високопрохідне шасі Т815-7Т3RC1 від чеської Tatra з колісною формулою 8×8.

У випадку проходження «Буревієм» всіх необхідних випробувань, буде розглянуто питання переходу ЗСУ на нові колісні платформи, які відповідають всім вимогам країн-членів НАТО, з подальшою локалізацією їх виробництва в Україні.