Автобуси MAN освоюють коробки передач нового покоління — EcoLife 2

Автобуси MAN освоюють коробки передач нового покоління — EcoLife 2

Автоматичні коробки передач EcoLife вже давно використовуються у переважній більшості міських автобусів, стають дедалі популярнішими у сегменті міжміських автобусів. Гібридна система з функцією зупинки/запуску MAN EfficientHybrid забезпечує економію палива приблизно на дванадцять відсотків. З новим поколінням EcoLife 2 ефективність системи EfficientHybrid додатково підвищується за рахунок тривалих фаз рекуперації. 

Нові коробки передач будуть доступні для всіх моделей MAN Lion’s City, які оснащені 9-літровими дизельними двигунами нової серії D15 з потужностями від 280 до 360 к.с. А також 9,5-літровим двигуном E18 на природному газі, який також був нещодавно розроблений. Обидва варіанти оснащені системою MAN EfficientHybrid, включаючи функцію зупинки/запуску. 

Міжміський автобус “MAN Lion’s Intercity”, який тепер також доступний з новим двигуном D15 на додаток до 290-сильного двигуна D08, також може бути оснащений новою коробкою передач. 

Шасі MAN Lion’s RR8 / 9 та RC2 / 3 (з двигунами D15 та D08) для міських та міжміських автобусів згодом також будуть оснащені новим варіантом коробки передач. 

Коробки передач EcoLife 2 стали легшими та міцнішими

Всупереч тому, що розміри коробок в основному однакові, інженерам вдалося зробити її на вісім кілограмів легшою. Зчеплення тепер охолоджуються за необхідності, що робить його набагато міцнішим. 

Однак центральним елементом нової коробки є нова логіка перемикання передач, яка відрізняється своїми інтелектуальними характеристиками. Вдосконалена логіка перемикання базується на новій градації шести передач. Загальний розподіл передавальних коефіцієнтів у модифікованому наборі передач збільшився з 5469 до 5727. Зокрема, два ступені п’ятого та шостого надшвидкісних конструкцій мають бути значно довшими, ніж раніше, що у поєднанні з двома можливими коефіцієнтами осей i = 4,56 та 5,67 призводить до значного зменшення обертів на високих швидкостях (близько 1400 об/хв. зі швидкістю 100 км/год для Lion’s Intercity з двигуном D15). 

Зменшуючи різницю передавальних відношень з першої на другу передачу, використовується зворотний ефект. Таким чином, перемикання передач можна здійснити раніше при рушінні або пізніше при уповільненні. Це захищає двигун, оскільки його не потрібно доводити до такої великої швидкості. 

Інтелектуальна система управління TopoDyn Life проводить в реальному часі моніторинг місцевості, маси автомобіля та інших факторів і враховує їх при перемиканні передач.

Ще однією перевагою є реконструйований сповільнювач з його оптимізованими характеристиками. Замість того, щоб деактивуватись на другій передачі, як це було раніше, тепер він відключається на першій передачі трохи вище швидкості холостого ходу. Таким чином, фаза пробігу без подачі палива, яка закінчується в цей момент, може бути збережена незадовго до зупинки, а отже, продовжена приблизно на дві секунди. 

Функція EfficientRoll, також відома як функція «кочення» або «ковзання», є ще однією новою функцією EcoLife 2. Ця функція використовується, наприклад, на міжміських маршрутах або на автомагістралях, щоб використовувати інерцію при спуску на схилі, щоб обмежити фрикційний зв’язок між двигуном та коробкою передач, таким чином досягаючи максимально можливої ​​економії палива. З цією метою блок перетворювача-зчеплення відкривається автоматично без будь-якої дії від водія. 

Перетворювач підтримує двигун трохи вище оборотів на холостому ходу, тому подача палива не відключається повністю. Вже деякий час подібну систему забезпечує автоматизована 12-ступінчаста коробка передач нового покоління MAN TipMatic Coach у поєднанні зі своєю стратегією перемикання передач EfficientCruise.