Concept Recharge Volvo Cars — крок до вуглецевої нейтральності

Concept Recharge Volvo Cars — крок до вуглецевої нейтральності

У планах Volvo Cars уже до 2030 року перейти на виробництво та реалізацію лише повністю електричних моделей, а до 2040 року вивести весь бізнес на рівень вуглецевої нейтральності та зробити його замкнутим.

На прикладі Concept Recharge Volvo Cars демонструє кроки, які компанія має намір зробити за всіма напрямами розробки електромобілів, щоб скоротити вуглецевий слід: використовує екологічно чисті матеріали в інтер’єрі, оснащує шинами з перероблених та відновлюваних матеріалів, покращує аеродинамічні якості моделей тощо. 

А поєднання цих кроків з використанням екологічно чистої енергії по всьому ланцюжку поставок, у виробничому процесі та на етапі експлуатації автомобіля може на 80% знизити викиди CO2 протягом усього життєвого циклу порівняно, наприклад, з Volvo XC60 2018 року.

Volvo Cars є одним із лідерів у галузі роботи з натуральними матеріалами та матеріалами з відновлюваних джерел для своїх автомобілів. 

У дизайні інтер’єру Concept Recharge використовуються екологічно чисті матеріали — як натуральні, так і отримані в результаті переробки. Серед них шведська шерсть, екологічно чистий текстиль та легкі композитні матеріали на природній основі. Шведську шерсть використовують в спинках сидінь та в оздобленні верхньої частини панелі приладів. І підлога, і нижня частина панелей дверей покриті стовідсотковою вовною.

Подушки сидінь та поверхні дверей, з якими стикається людина, виготовлені з екологічно чистого матеріалу, що містить целюлозні волокна Tencel™. Ця тканина відрізняється високою міцністю та витривалістю і приємна на дотик. Використовуючи волокна Tencel, вироблені з використанням високоефективного у плані заощадження води та енергії процесу, дизайнери Volvo здатні зменшити використання пластмас в елементах інтер’єру.

Для обробки спинок сидінь і підголовників, а також частини кермового колеса використаний новий матеріал Nordico, розроблений Volvo Cars. Він складається з інгредієнтів на біологічній основі, отриманих шляхом переробки, що поставляються з лісів Швеції та Фінляндії. Вуглецевий слід такого матеріалу на 74% менший у порівнянні зі шкірою. У відсіках для зберігання речей, в обробці задньої частини підголовників і в зоні ніг Concept Recharge застосовує лляний композитний матеріал, для виготовлення якого використовуються волокна лляного насіння, які змішуються з композитами, щоб забезпечити міцність та малу вагу, але при цьому зберегти привабливу та природну естетику.

На Concept Recharge встановлені спеціальні шини виробництва Pirelli, які не містять мінеральних олій. Шини на 94% виготовлені з матеріалів, які отримуються шляхом переробки або з відновлюваної сировини. Серед таких матеріалів натуральний каучук, біокремнезем, віскоза та біополімер. Це відображає підхід замкнутого циклу, який поділяють Volvo Cars і Pirelli, при якому акцент робиться на скорочення споживання ресурсів та зниження впливу на довкілля.

Також концепт-кар демонструє такі інноваційні аеродинамічні рішення як елементи зовнішнього дизайну, що згладжують повітряні потоки, новий дизайн коліс, занижену лінію даху і більш вертикальну задню частину. Зберігаючи класичну форму позашляховика, цей автомобіль здатний оптимізувати повітряні потоки, тим самим збільшуючи запас автономного ходу. При цьому він пропонує неймовірний запас простору, природно зумовлений низькопідлоговим компонуванням електромобіля.

«Поки зростає попит покупців на кросовери і позашляховики, ми сповнені рішучості виробляти автомобілі, які мають саме той рівень безпеки і комфорту, на який розраховують клієнти, але при цьому мають менший вплив на навколишнє середовище», — говорить голова підрозділу формування стратегії та бренду Volvo Cars Оуен Ріді (Owen Ready).