oli — простий та функціональний концепт із картону від Citroën

oli — простий та функціональний концепт із картону від Citroën

Citroën oli — яскравий концепт, що уособлює місію Citroën — забезпечити просту повністю електричну мобільність для всіх, з мінімально можливим впливом на довкілля.

Інноваційний Ami продемонстрував, як Citroën наважується робити речі по-іншому. Він також став поштовхом для створення oli, яскравої та інноваційної «лабораторії на колесах», покликаної змінити тенденції в галузі сімейної мобільності, перевернувши уявлення про більш важкі, складні та дорогі електромобілі.

Замість того, щоби бути 2500-кілограмовим «палацом на колесах», заповненим екранами й гаджетами, oli доводить, що за допомогою достатньої кількості речей можна задовольнити потребу в недорогій мобільності з нульовим рівнем викидів.

Багато концепцій та інновацій, продемонстрованих в oli, будуть використані в майбутніх електричних сімейних автомобілях Citroën.

Амбіції

Citroën вважає, що настав час сказати «досить» тенденції до надмірності та витрат і зосередитися на створенні транспортних засобів, які є легшими, менш складними та дійсно доступними, а також винахідливими та веселими.

oli — це концептуальний багатофункціональний сімейний автомобіль, в основі якого лежить екологічність. Продумані деталі можна знайти скрізь. Сидіння, наприклад, мають просту конструкцію і використовують на 80 % менше деталей, ніж традиційні. Вони виготовлені з перероблених матеріалів, а розумна «сітчаста» конструкція спинки покращує природне освітлення в салоні автомобіля.

Citroën oli демонструє, що завдяки боротьбі з ворогами автономності, електромобілі можуть проїжджати далі, служити довше, бути більш універсальними та коштувати дешевше у володінні.

Попри те, що oli виглядає солідно, він не є ні важким, ні громіздким — його цільова вага становить майже 1000 кг, що робить його значно легшим, ніж більшість аналогічних компактних позашляховиків.

Як результат, його повністю електричній силовій установці потрібна лише батарея ємністю 40 кВт­·год для забезпечення запасу ходу до 400 км. Завдяки обмеженню максимальної швидкості до 110 км/год для максимізації ефективності, споживання 10 кВт·год/100 км є реальним, а перезарядка з 20 % до 80 % займає всього 23 хвилини.

Винахідливість

Для команд розробників і дизайнерів Citroën винахідливість була гаслом у забезпеченні того, що oli — це більше, ніж «автомобіль».

Яскравим прикладом цього є те, як oli може забезпечити електричний спосіб життя, що виходить за рамки його можливостей.

Він легко і природно впишеться в електричну екосистему, як ключова ланка між сонячними панелями будинку, зберігаючи надлишкову енергію і продаючи її назад постачальникам енергії.

Citroën oli також демонструє, як транспортний засіб може стати джерелом енергії під час літніх поїздок на пляж або кемпінгу на вихідних у горах, завдяки своїй здатності «Vehicle to Load» (V2L). Враховуючи батарею ємністю 40 кВт·год та потужність розетки 3,6 кВт (еквівалент побутової розетки 230 В 16 А), oli теоретично може забезпечити живлення електричного пристрою потужністю 3000 Вт протягом приблизно 12 годин.

Естетика дизайну, керована функціональністю

Силует oli випромінює індивідуальність, продуктивність і позитив при розмірах, подібних до компактного позашляховика: 4,20 м у довжину, 1,65 м у висоту і 1,90 м у ширину.

Його плаский капот, дах та задня панель «пікапа» виготовлені з переробленого гофрованого картону, сформованого у вигляді сендвіч-структури між армуючими панелями зі скловолокна. Вони покриті поліуретановою смолою Elastoflex®, вкритою захисним шаром міцного текстурованого покриття Elastocoat®, яке часто використовується на паркувальних майданчиках або навантажувальних рампах, і пофарбовані інноваційною водорозчинною фарбою BASF R-M Agilis®.

Панелі дуже жорсткі, легкі й міцні, настільки міцні, що на них може стояти доросла людина, а вага зменшена на 50 відсотків у порівнянні з еквівалентною сталевою конструкцією даху.

Горизонталь зустрічається з вертикаллю

Вітрове скло вертикальне, тому що це найкоротша відстань між верхом і низом і використовує найменшу кількість скла. Окрім зменшення ваги та складності, менше лобове скло є дешевшим у виробництві та заміні, а також зменшує вплив сонячних променів на пасажирів.

Приваблива рамка лобового скла оздоблена яскравою «інфрачервоною» окантовкою — новим фірмовим кольором Citroën, який буде використовуватися в поєднанні з новою айдентикою бренду.

Передні двері наслідують приклад Ami і є ідентичними з обох боків, хоча і змонтовані по-різному. Вони легші, але водночас міцні, і набагато простіші у виготовленні та монтажі.

Передні та задні світлові модулі, знову ж таки, нескладні, але дуже виразні, а також грають на контрасті між двома горизонтальними лініями та однією вертикальною секцією. Цей підхід буде розвиватися й надалі, як особливий світловий почерк Citroën в майбутніх серійних автомобілях.

Повноцінний пікап?

Чи то відвідування меблевого магазину, щоби привезти додому упаковані меблі, чи то завантаження дощок для веслування та намету з розкладним дахом для вихідних на узбережжі — усе це можна розмістити в просторому кузові пікапа, завдяки його швидкому та легкому розкладанню.

Підголівники задніх сидінь підіймаються в дах, заднє скло відкривається вгору, і вуаля — вантажний кузов завширшки 994 мм миттєво збільшується в довжину із 679 мм до 1050 мм.

Новий, але знайомий логотип

У новому концепті oli вперше представлена нова айдентика Citroën.

Помітні символи нового логотипу розташовані сміливо по всій емблемі, щоби підкреслити інженерну та технічну ефективність, і контрастують із теплою м’якістю вертикального овалу, що їх оточує, щоби підкреслити непохитну прихильність бренду до добробуту своїх клієнтів.

Новий значок цілеспрямовано нагадує оригінальний логотип компанії 1919 року й тонко переосмислює його для майбутніх Citroëns. Фірмовий стиль буде поступово з’являтися на майбутніх презентаціях нових моделей, а також у корпоративній та дилерській мережах Citroën.

Внутрішній простір

Замість повноцінної приладової панелі з декількома екранами та прихованими комп’ютерами, oli має єдину симетричну панель, що проходить по всій ширині автомобіля. На ній розташована рульова колонка й кермо з одного боку, док-станція для смартфона і п’ять тумблерів для системи кондиціонування повітря в центрі.

У панелі розміщена електрифікована рейка, до якої можна підключати аксесуари через USB-роз’єми, що ковзають уздовж неї. Це ідеально підходить для живлення пристроїв або навіть для підключення кавоварки, поки діти чекають зі школи.

В oli вся необхідна вам інформація та засоби зв’язку принесені в автомобіль на вашому персональному смартфоні, який підключається до центрального гнізда на панелі.

Після підключення, інформація з телефону та додатки об’єднуються з основними даними автомобіля, такими як швидкість та рівень заряду, що зображається за допомогою системи «Smartband», яка проєктує інформацію по всій ширині нижньої частини лобового скла.

Такий же підхід використовується і для бортової аудіосистеми. До панелі можна «пристикувати» циліндричні Bluetooth-динаміки, щоби забезпечити високоякісний звук для прослуховування подкастів або класичних науково-фантастичних телепередач у дорозі.

Яскраво-помаранчеві передні сидіння складаються з міцних трубчастих каркасів, на які встановлені зручні базові подушки, обтягнуті текстилем зі 100 % переробленого поліестеру, який на 100 % підлягає вторинному переробленню.

Інноваційні сітчасті спинки, надруковані на 3D-принтері, мають інтегрований підголівник і натхненні сучасними офісними меблями.

Пасажири задніх сидінь можуть використовувати відкритий трубчастий каркас спинки для кріплення аксесуарів — наприклад, невеликого планшетного пристрою, що живиться від USB-роз’єму, гачків для підвішування сумки, рамки для підсклянника, сітки для журналів, як в авіалайнері, або невеликого підносу, щоби діти могли перекусити в дорозі.