Mercedes-Benz Project SMNR: віртуальний шоу-кар, що живиться енергією League of Legends

Mercedes-Benz Project SMNR: віртуальний шоу-кар, що живиться енергією League of Legends

На фіналі цьогорічного чемпіонату світу з League of Legends (LoL), який відбувся 5 листопада в Сан-Франциско, Mercedes-Benz представила віртуальний шоу-кар.

Унікальний віртуальний шоу-кар створений разом з Riot Games, розробником всесвітньо відомої гри League of Legends. У проєкті SMNR дизайнери переосмислили межу між реальністю і вигадкою. «Уперше ми змогли відкинути межі матеріальності та фізики й дати волю нашій творчості. Завдяки віртуальному простору немає ніяких обмежень для того, що ми можемо створити», — говорить Горден Вагенер, директор із дизайну Mercedes-Benz Group AG.

У проєкті SMNR використані абсолютно нові матеріали, так звані «метаматеріали», що дає змогу розширити межі можливого.

Двомісний автомобіль має динамічний силует із центрально розташованою кабіною водія та збільшеним дорожнім просвітом. Колеса у звичному розумінні замінені енергетичними полями і плавно інтегровані в загальну конструкцію автомобіля.

Гнучкі енергетичні поля  дають змогу повністю розчинити осі й зробити акцент на їх відсутності. Крім того, спиці заходять всередину й підкреслюють скульптурний тунель осей. У поєднанні з помітно короткою задньою частиною це підкреслює потужний і енергійний вигляд шоу-кара.

У місцях, де можна було б очікувати несучі конструкції або тверду матеріальність, дизайн дивує біолюмінесцентними енергетичними частинками і плавними структурами.

Дизайн автомобіля був натхненний світом ігор у цілому й кіберспорту LoL зокрема. У його основі лежать два унікальні елементи: «Енергетичне ядро» та «Молекули зонування».

«Енергетичне ядро»: опорний елемент загальної конструкції

Міцне «Енергетичне ядро» визначає характер транспортного засобу й домінує в динамічній мові дизайну проєкту SMNR. Це центральний елемент, який підтримує не тільки колеса, що складаються з енергетичних полів, але й центрально розташований пасажирський відсік.

«Zoning Molecules»: вільнопоточні частинки як джерело енергії транспортного засобу

«Молекули зонування» — це напівпрозорий шар молекул, які постійно адаптуються до навколишнього середовища. Таким чином, вони можуть надати проєкту SMNR будь-якої мислимої форми й адаптуватися до твердого Енергетичного Ядра, як центрального елементу конструкції, у будь-який час.

Напівпрозорий шар не тільки дозволяє розглянути інтер’єр шоу-кара, але і створює абсолютно нове враження від дизайну та зовнішнього вигляду. Позначення «Zoning Molecules» опосередковано походить від гри «League of Legends». «Зона» — це територія, яку контролює команда, а «зонування» є відповідним дієсловом і описує оволодіння певною територією.

Біолюмінесцентні елементи — це те, що оживляє Project SMNR, дозволяючи плавно змінювати форму та рух. Це відбувається тому, що кожна енергетична частинка представляє гравця та його аватар, який в League of Legends називається «Summoner». Отже, окремі частинки є не тільки частиною дизайну, але і джерелом енергії для транспортного засобу. Саме гравці, фанати та їхні Summoner’и приводять у рух ритмічно пульсуюче серце Project SMNR в такий спосіб підсвічують різні зони транспортного засобу.

Під час цьогорічного Чемпіонату світу всі вболівальники зможуть випробувати цей надзвичайний підхід у Mercedes-EQ House у фан-селищі Riot Games у Сан-Франциско. Проєкт SMNR демонструється в захоплюючий та інтерактивний спосіб за допомогою багатоекранної інсталяції, яка показує автомобіль із різних точок у найдрібніших деталях. Нарешті, Project SMNR має перший повністю тривимірний інтерфейс користувача у віртуальному просторі, який представляє навколишнє середовище у вигляді голограми в реальному часі.