Студенти перетворили Škoda Enyaq на акумуляторний офісний кемпер

Студенти перетворили Škoda Enyaq на акумуляторний офісний кемпер

29 учнів професійно-технічного училища Škoda перетворили Škoda Enyaq на мобільний офісний кемпер на батарейках під назвою Roadiaq.

Екологічно чистий транспортний засіб для сучасних мандрівників

Roadiaq — це екологічно чистий повнопривідний автомобіль, що працює виключно на батареях, який мандрівники можуть використовувати для подорожей, роботи та відпочинку, насолоджуючись незалежністю навіть поза дорогами, де б вони не знаходилися.

Дев’ятий студентський автомобіль Škoda містить все, що потрібно для сучасного мобільного офісу: постійне підключення до Інтернету, 27-дюймовий монітор і зарядну станцію. А всього за кілька простих кроків Škoda Roadiaq перетворюється з робочого місця на житлове середовище з ліжком і невеликою кухнею. 

Всебічна підтримка з боку численних відділів

Перетворюючи стандартний Enyaq на автомобіль своєї мрії, учні професійно-технічного училища Škoda мали чудову підтримку. Викладачі та фахівці з численних відділів Škoda допомагали їм своїми знаннями та досвідом протягом усього процесу. 

Вперше були залучені також відділ ІТ-послуг та відділ розробки екологічно чистих матеріалів. Ще одну підтримку надали зовнішні фахівці, такі як Cargodesign і KPS Automobile для переобладнання кемперів, Autointerier Šindelář для внутрішнього оздоблення і Dual Borgstena для переробленого текстилю.

Широка адаптація зовні та всередині

29 учнів розпочали роботу над Škoda Roadiaq восени 2022 року. Протягом дев’яти місяців вони витратили понад 2 000 робочих годин. 

Щоб перетворити Enyaq на фургон для кемпінгу, учні значно адаптували його кузов. На додаток до нової конструкції даху, вони розробили нові задні двері, які дають змогу прикріпити намет. 

Roadiaq оснащений 21-дюймовими легкосплавними колісними дисками Supernova з лінійки Enyaq і має двоколірне забарвлення Emerald Green і Moon White. 

У салоні текстиль, використаний для оббивки сидінь, оздоблення дверей та приладової панелі, виготовлений зі 100% перероблених матеріалів. 

Меблі для кемпінгу, сну і віддаленої роботи в задній частині автомобіля були виготовлені на замовлення після консультацій з експертами, а в розробці дизайну брали участь студенти.

Забезпечуючи справжню незалежність, цей автомобіль ідеально доповнює авантюрний дух сучасних дослідників. 

Повний привід з двома електродвигунами

Škoda Roadiaq оснащений повним приводом, що дозволяє йому досліджувати важкодоступні місця поза дорогами. 

Силова установка з двома електродвигунами є спільною з моделлю Enyaq 80x Sportline. Синхронний електродвигун, встановлений на задній осі, потужністю 150 кВт і максимальним обертовим моментом 310 Нм, приводить у рух задні колеса. 

Асинхронний електродвигун на передній осі забезпечує ще 80 кВт і максимальний крутний момент 162 Нм на передні колеса. Літій-іонна високовольтна батарея має місткість 82 кВт·год і забезпечує запас ходу до 495 км за циклом WLTP.

Починаючи з 2014 року, учні професійно-технічного училища Škoda спланували, розробили й побудували вісім учнівських автомобілів, що передували цьогорічному проєкту.