Управління інтерфейсом автомобіля силою думки стає реальністю, а Mercedes-Benz VISION AVTR стає ще більш інопланетним

Управління інтерфейсом автомобіля силою думки стає реальністю, а Mercedes-Benz VISION AVTR стає ще більш інопланетним

Mercedes-Benz представив перспективну технологію інтерфейсу мозок-комп’ютер в автомобілі на виставці IAA MOBILITY.

Вибір пункту призначення за допомогою управління думкою, перемикання освітлення в салоні або зміна радіостанції — все це дозволяє інтерфейс мозок-комп’ютер (BCI). Ця технологія не буде доступна в повсякденному житті вже завтра. Але це вже не наукова фантастика. У медичних дослідженнях, наприклад, застосування BCI розглядається як реальна можливість допомогти людям з фізичними вадами стати більш незалежними. 

Mercedes-Benz інтегрує перші підходи BCI у свій новаторський концептуальний автомобіль VISION AVTR. На виставці IAA MOBILIY 2021 Mercedes-Benz представила, як працює технологія BCI. 

© Mercedes-Benz AG

Після короткого процесу калібрування пристрій BCI, що прикріплений до голови користувача, аналізує мозкові хвилі та запускає певну функцію. Для цього на цифрову приладову панель проєктуються світлові крапки. Пристрій BCI реєструє активність мозку і встановлює прямий зв’язок з автомобілем. Мозок реагує на візуальні стимули на приладовій панелі. Пристрій BCI вимірює активність нейронів в корі головного мозку в режимі реального часу. Він аналізує мозкові хвилі й розпізнає, на які світлові крапки користувач направляє свою увагу. Потім пристрій запускає цільову функцію в автомобілі.

© Mercedes-Benz AG
© Mercedes-Benz AG

VISION AVTR — натхненний AVATAR

Автомобіль Mercedes-Benz VISION AVTR був вперше представлений на виставці CES 2020 (Consumer Electronics Show) в Лас-Вегасі. Це результат незвичайного співробітництва між Disney і Mercedes-Benz. Назва концепту розшифровується як ADVANCED VEHICLE TRANSFORMATION і втілює бачення дизайнерів і інженерів Mercedes-Benz щодо мобільності в далекому майбутньому.

© Mercedes-Benz AG