Acura розробила новий гібридний гоночний автомобіль ARX-06

Acura розробила новий гібридний гоночний автомобіль ARX-06

Електрифікований прототип спортивного автомобіля Acura ARX-06 має гібридну силову установку.

Компанія Acura Motorsports представила перші офіційні зображення та подробиці про абсолютно новий електрифікований спорткар Acura ARX-06, дебют якого відбудеться в січні наступного року на гонці Rolex 24 at Daytona.

ARX-06 має специфічний для Acura кузов і аеродинаміку, засновану на абсолютно новому шасі ORECA LMDh. 

Силовий агрегат

Гібридна силова установка базується на двигуні внутрішнього згоряння (ДВС) Acura AR24e — абсолютно новому 2,4-літровому гоночному V6 з подвійним турбонаддувом та прямим упорскуванням. Двигун спроєктований, розроблений та вироблений Honda Performance Development (HPD), гоночним підрозділом Acura Motorsports у Північній Америці.

При об’ємі 2,4 літра це найменший об’єм ДВС, розроблений HPD для гонок на витривалість, але при цьому він відповідає цільовому показнику потужності 500 кВт. 

Гібридна силова установка включає електромотор-генераторний блок (MGU) Bosch і акумуляторну батарею Williams Advanced Engineering. MGU розташований в загальному корпусі трансмісії. Акумуляторна батарея, встановлена ​​у відсіку ходової чистини шасі. HPD розробила апаратне та програмне забезпечення, щоб найкращим чином узгодити специфікацію MGU та блоку батарей із ДВС Acura.

Шасі

HPD тісно співпрацювала з командою конструкторів та інженерів ORECA для моделювання геометрії шасі та досліджень щодо оптимізації часу проходження кола. Вони також «закодували» новий автомобіль у статичному та динамічному симуляторах, щоб розпочати розробку динаміки автомобіля та систем динамічного керування автомобілем.

Найважливіше значення для проєктів мала система управління гібридною силовою установкою, система гальмування по дротах та система управління динамікою автомобіля. Ця архітектура системи керування була реалізована на апаратній платформі ECU, розробленій для Формули-1. 

Кузов та аеродинаміка

Зовнішній дизайн Acura ARX-06 був розроблений студією дизайну Acura в Лос-Анджелесі, Каліфорнія. Інженери з аеродинаміки HPD та штатні інженери з аеродинаміки CFD працювали зі студією Acura, щоб допомогти розробити дизайн та максимізувати аеродинамічні характеристики.

У процесі розробки також враховувалася думка гонщиків та команди. Однією з ефективних змін став перегляд розташування дзеркал заднього виду — здавалося б, незначне регулювання, яке насправді дуже впливає на аеродинаміку автомобіля. 

Використовуючи гарнітури віртуальної реальності, водії змогли віртуально посидіти в машині та рекомендувати набагато нижче розташування бічних дзеркал, що покращило аеродинамічну ефективність ARX-06 та видимість для водіїв.