GM представила новий комерційний електромобіль і логістичну екосистему BrightDrop

GM представила новий комерційний електромобіль і логістичну екосистему BrightDrop

Корпорація General Motors представила новий комерційний електромобіль, а також анонсувала свій новий бізнес-підрозділ BrightDrop, який покликаний запропонувати нову екосистему електричних продуктів, програмного забезпечення, а також послуги для компаній доставки й логістики.

Після презентації екосистеми BrightDrop виробник оголосив про випуск електричного легкого комерційного автомобіля EV600, спеціально створеного для доставки товарів і послуг на великі відстані. Він поєднуватиме в собі водіння з нульовим рівнем викидів поряд з низкою передових функцій безпеки та зручності.

Фургон EV600 працює від акумуляторної системи GM Ultium і має діапазон ходу близько 400 км при повній зарядці. За словами автовиробника, за допомогою швидкої зарядки постійного струму потужністю 120 кВт, фургон EV600 зможе за годину поповнювати батарею для 273 км пробігу.

Електрична вантажівка EV600 має понад 17 кубічних метрів вантажного простору при повній дозволеній масі близько 4536 кг. Він також матиме 13,4-дюймовий повноколірний інформаційно-розважальний екран, передні розсувні двері, широкі проходи в кабіні й великі двері для завантаження, які автоматично відкриваються. Також у наявності система з датчиками руху в вантажному просторі для забезпечення безпеки вантажу.

Новий електричний фургон від GM буде містить набір стандартних функцій безпеки, в тому числі систему допомоги при паркуванні спереду і ззаду, автоматичне екстрене гальмування, попередження про лобове зіткнення, індикатор відстані автомобіля, що попереду, гальмування перед пішоходом, систему утримання смуги руху з попередженням про виїзд за смугу, автоматичне дальнє світло IntelliBeam і камеру заднього виду HD.

BrightDrop пропонує більш розумний спосіб доставки товарів і послуг

Мері Барра, Голова правління і генеральний директор GM

Додаткові функції безпеки й допомоги водієві будуть представлені заднім гальмуванням при перехресному русі, системою допомоги при кермовому управлінні в сліпій зоні, автоматичним гальмуванням при задньому ході, HD Surround Vision, звуковим попередженням пішоходів при задньому русі та поліпшеним автоматичним екстреним гальмуванням.

Постова служба FedEx Express стане першим покупцем EV600, який отримає свої автомобілі в кінці цього року, а для широкого кола клієнтів комерційний електромобіль буде доступний для замовлення з початку 2022 року.

«BrightDrop пропонує більш розумний спосіб доставки товарів і послуг», — сказала Мері Барра, Голова правління і генеральний директор GM. «Ми спираємося на наш значний досвід в області електрифікації, мобільних додатків, телематики та управління автопарком, створивши нове універсальне рішення для комерційних клієнтів, що дозволяє переміщувати товари більш раціональним і екологічно безпечним способом».

Екосистема BrightDrop

За словами GM, BrightDrop також пропонуватиме інтегровану хмарну програмну платформу, яка забезпечує клієнтам видимість і доступ до їхніх інформаційних продуктів через веб-інтерфейси й мобільні пристрої. Засоби зв’язку надають компаніям докладні та аналітичні дані, які можуть допомогти поліпшити загальні операції, включаючи ефективність маршрутів, використання активів і оновлення продуктів. Водії та кур’єри зможуть використовувати мобільний додаток для безлічі різних завдань.

BrightDrop запропонує рішення для управління парком електромобілів для EV600. Функції підключення нададуть операторам автопарку віддалений доступ, визначення місця розташування в реальному часі, управління акумулятором і зарядкою, навчання водіїв з техніки безпеки й запис подій, віддалену діагностику, оповіщення про безпеку і прогнозне технічне обслуговування, а також поновлення бездротовою мережею.

Спочатку BrightDrop буде обслуговувати клієнтів в США і Канаді. За словами General Motors, у нього буде команда підтримки клієнтів, яка буде допомагати в усіх аспектах експлуатації та обслуговування продуктів BrightDrop, включаючи підтримку зарядки й установку інфраструктури, консультування з питань поновлення послуг і модернізацію чинного парку автомобілів для інтеграції з продуктами BrightDrop. Служби підтримки BrightDrop також допоможуть з обслуговуванням, включаючи закріплення деталей і планування ремонту. Клієнти будуть підключатися до BrightDrop через незалежну мережу продажів і обслуговування, використовуючи недавно створену дилерську мережу BrightDrop для підтримки продажів і обслуговування автомобілів.

Електричний піддон з приводом EP1

Ще одним анонсом продуктів BrightDrop став EP1, який являє собою електричний піддон з приводом, розроблений для легкого переміщення товарів на короткі відстані, наприклад від транспортного засобу доставки до вхідних дверей клієнта.

Доступний на початку 2021 року EP1 місткістю приблизно 0,7 кубометра вантажу і вантажопідйомністю 90 кг може допомогти зменшити точки дотику пакетів, витрати й фізичне навантаження на водіїв доставки. Інші особливості та переваги EP1 містить вбудовані електричні двигуни з регульованою швидкістю до 5 км/год в залежності від темпу ходьби оператора та маневреність у вузьких просторах. Крім того, BrightDrop також дозволить під’єднатися до EP1, надаючи клієнтам функції в реальному часі, включаючи моніторинг місця розташування, стан батареї, віддалені команди для блокування і розблокування, а також безпровідне поновлення підключених функцій.

Надалі BrightDrop продовжить розширювати асортимент своїх продуктів, щоб включити в нього портфель інтегрованих продуктів з нульовим рівнем викидів, які допоможуть підвищити ефективність і задовольнити потреби клієнтів. За словами автовиробника, в цей час вивчається ряд концепцій, таких як рішення для перевезення на середні відстані, яке транспортує кілька EP1, і концепція автомобіля для швидкої доставки вантажів.

У партнерстві з FedEx Express вже завершена пілотна програма EP1, в рамках якої кур’єри змогли ефективно і безпечно обробляти на 25% більше посилок в день за їхньою допомогою. У цьому кварталі BrightDrop і FedEx планують провести ще один пілотний проект в одному з найбільших міських центрів США.

«Наша потреба в надійних і екологічно безпечних транспортних засобах ніколи не була так важлива», — зазначив Річард Сміт, регіональний президент FedEx Express в Північній і Південній Америці та виконавчий віцепрезидент з глобальної підтримки. «BrightDrop — це прекрасний приклад інновацій, які ми впроваджуємо для перетворення нашої компанії, оскільки термінові перевезення з обмеженим терміном служби продовжують рости. За допомогою цього нового набору продуктів ми допоможемо підвищити безпеку, надійність і своєчасність доставки FedEx Express, одночасно скоротивши наш вплив на навколишнє середовище і покращити безпеку праці наших кур’єрів».