У США визначили найтехнологічніші автомобільні бренди 2022 року

У США визначили найтехнологічніші автомобільні бренди 2022 року

Genesis посідає перше місце в загальному рейтингу технологічних інновацій, Hyundai — найрейтинговіший бренд масового ринку.

Компанія JD Power опублікувала щорічне дослідження «Індекс технологічного досвіду 2022» (TXI) у якому наведено аналіз передових автомобільних технологій, їх проблеми та вплив на продажі.

Згідно з дослідженням, зчитувач відбитків пальців — найпроблемніша технологія в історії TXI. Вона має найнижчу загальну оцінку (6,08 за 10-бальною шкалою). У зв’язку з її низькою ефективністю, багато власників не хочуть встановлювати її на свій наступний автомобіль.

Рейтинг технологічності брендів

Також, у дослідженні складено рейтинг технологічності автомобільних брендів.

За неофіційною оцінкою, найвищий бал отримала Tesla. Її індекс інновацій склав 681 (за 1000-бальною шкалою). Однак, оскільки Tesla Motors не надає JD Power доступу до інформації про власників у тих штатах, де це обмежено законом, автомобілі Tesla не можуть претендувати на нагороди.

Genesis GV70. Фото: Hyundai Motor

Отже, офіційно перше місце в загальному рейтингу та перше місце поміж преміумбрендів, набравши 643 бали за індексом інновацій, посідає Genesis. У сегменті преміумкласу Cadillac (584) здобув друге місце, а Mercedes-Benz (539) — третє.

Hyundai посідає перше місце серед брендів масмаркету, набравши 534 бали. Kia (495) посідає друге місце, а Buick (482), GMC (482) та Subaru (482) — третє.

Hyundai IONIQ 5. Фото: Hyundai Motor
Kia Telluride SX. Фото: Hyundai Motor

Hyundai Motor займає перше місце в сегменті брендів масового ринку вже третій рік поспіль, а Kia займає друге місце, що є ще одним відмінним результатом.

Лауреати премії за передові технології

Дослідження TXI у США аналізує 35 автомобільних технологій, які розділені на чотири категорії: зручність, автоматизація, енергія та стійкість, інформаційно-розважальні та комунікаційні можливості.

Cadillac Escalade — модель преміумкласу, яка дістала нагороду в категорії «зручність» за технологію дзеркал заднього огляду з камерою. Subaru Ascent також отримала цю нагороду за дзеркала з камерою, але в сегменті масмаркету.

У категорії «автоматизація» Lexus IS, модель преміумкласу, здобула нагороду за попередження про перехресний рух. Mitsubishi Outlander — модель масового ринку, отримала нагороду за автоматичне екстрене гальмування заднім ходом.

У категорії «енергія та стійкість» у сегменті масового ринку MINI Cooper здобула нагороду за однопедальне керування.

BMW X3 одержала нагороду за інформаційно-розважальні та комунікаційні можливості в преміумсегменті за технологію цифрового ключа на базі телефону.

Дослідження «Індекс технологічного досвіду 2022» (TXI) засноване на відповідях 84 165 власників, які були опитані після 90 днів володіння новими автомобілями 2022 модельного року. У дослідженні оцінюється, наскільки ефективно кожен автомобільний бренд виводить технології на ринок за 1000-бальною шкалою. При вимірі виконання враховується, наскільки власникам подобаються технології та скільки проблем вони мають під час їх використання.