Електромобілі Renault перетворять на великі повербанки: нова функція Mobilize V2G

Електромобілі Renault перетворять на великі повербанки: нова функція Mobilize V2G

Майбутній електромобіль Renault 5 стане першим автомобілем Renault з двонаправленим бортовим зарядним пристроєм.

Усі ми чули про технологію Vehicle-to-Load від Hyundai Motor, за допомогою якої автомобілі Hyundai можуть живити будь-які електричні пристрої та навіть цілі будинки. Компанія Renault також оголосила про запуск нової функції Mobilize V2G для своїх майбутніх електромобілів: усі вони будуть оснащуватися двонаправленим зарядним пристроєм, що дає змогу автомобілю віддавати енергію назад у мережу.

Як це працює?

Двонаправлений зарядний пристрій — це інноваційна система, яка інтегрує реверсивні електротехнічні компоненти та програмне забезпечення, що керує потоком електроенергії між автомобілем та іншими джерелами. Автомобіль може заряджатися від звичайної розетки або спеціальної зарядної станції, але він також може повертати енергію назад до вашого будинку або продавати її в мережу, коли це необхідно.

Наприклад, ви можете використовувати акумулятор автомобіля для живлення електричного барбекю на пікніку або пилососа для прибирання салону автомобіля. Для цього вам знадобиться спеціальний адаптер, який під’єднується до зарядного гнізда автомобіля і забезпечує таку ж потужність, як у розетці 220 вольт.

Адаптер

Ви також можете використовувати акумулятор автомобіля для зберігання надлишкової електроенергії з відновлюваних джерел, таких як сонячні панелі або вітряки, і використовувати її пізніше, коли попит на неї вищий або пропозиція нижча. Таким чином, ви можете оптимізувати своє енергоспоживання і зробити свій внесок в енергетичний перехід.

Компоненти нової послуги

Renault 5 electric буде першим із багатьох автомобілів, оснащених двонаправленим зарядним пристроєм. Щоб максимально використати цю функцію, дочірня компанія Renault Mobilize запропонує вуглецево-нейтральний контракт на електроенергію через свого партнера The Mobility House. Цей контракт дозволить повертати електроенергію в будинок або продавати її назад у мережу за конкурентною ціною.

До послуги також входить двонаправлений бортовий зарядний пристрій із технологією V2G, термінал Mobilize Powerbox, розроблений у співпраці з командою Software République та додаток для смартфона, який використовується для керування всіма функціями.

Mobilize Powerbox

Послуга Mobilize V2G буде доступна з моменту запуску Renault 5 у Франції та Німеччині у 2024 році, а потім у Великобританії у 2025 році.