У вітчизняних ракетних військах та артилерії триває процес набуття сумісності з НАТО

У вітчизняних ракетних військах та артилерії триває процес набуття сумісності з НАТО

Встановлення технічної сумісності для зразків озброєння та військової техніки ракетних військ і артилерії, переозброєння та поступове опанування нової техніки – послідовні кроки, що ведуть до формування армії за стандартами й принципами НАТО. 

Начальник ракетних військ і артилерії − начальник управління РВіА командування підготовки Командування Сухопутних Військ ЗСУ генерал-майор Андрій Маліновський розповів про стан і перспективи ракетних військ та артилерії України

На озброєння у ракетних військах іде нова система «Вільха» − на заміну «Смерчам»

У частин, на озброєнні яких є РСЗВ 9К58 «Смерч», вже мають в арсеналі ракети Р624 «Вільха». Згодом «Смерчі» отримають і нове базове шасі.

Підготовка перших фахівців для «Вільхи» відбулася за допомогою підприємства «ДККБ «Луч», яке надало сертифікати певній кількості офіцерів, сержантів, що засвідчували їхнє право бути інструкторами. З цього року за підсумками стратегічних командно-штабних навчань «Об’єднані зусилля − 2020» запропонували внести зміни у штат навчально-ракетного дивізіону в Хмельницькому. Там із 14 січня 2021-го стартує вишкіл фахівців для системи «Вільха».

Наразі ведуться дослідно-конструкторські роботи з модернізації та бойових машин

Відповідно до Державного оборонного замовлення, в інтересах ракетних військ і артилерії виконують низку дослідно-конструкторських робіт, які перебувають на різних стадіях. Це розроблення 155-мм самохідної гаубиці «Богдана», ракетного комплексу крилатих ракет наземного базування, вітчизняного багатофункціонального ракетного комплексу, мінометних систем калібрів 60, 82 та 120-мм, комплексу автоматизованого управління артилерійським дивізіоном і батареями «Оболонь-А», АСУ ракетних військ і артилерії ЗС України.

Крім того, ідуть дослідно-конструкторські роботи з модернізації бойових машин РСЗВ 9А52 «Смерч» та 9П140 «Ураган», БМ-21 «Град» до рівня БМ-21У «Верба», протитанкового ракетного комплексу «Штурм-С», радіолокаційного комплексу розвідки вогневих позицій ракет і артилерії 1Л220 «Зоопарк-3».

Проведено державні випробування зразка «Верба/1». Тривають заходи з прийняття БМ21У на озброєння, вирішуються питання виготовлення установчої партії.

Стосовно 155-мм самохідної гаубиці «Богдана» — підприємства-розробники (ТОВ «Українська бронетехніка» і ПАТ «Краматорський завод важкого верстатобудування») завершили виготовлення дослідного зразка, проведено його заводські випробування, відбувається підготовка до попередніх випробувань.

Відбувається поступова заміна застарілих гаубиць

Нині у бойовому складі підрозділів артилерії є гармати калібрів 122 та 152-мм, які потребують заміни на сучасні зразки. Ухвалено рішення поступово переходити на калібр 155-мм зі стволами, що відповідають єдиному стандарту НАТО. Цей калібр ствольної артилерії більш поширений і прийнятий як основний у більшості розвинених держав світу.

З цією метою передбачають поступово замінити артилерійські системи (2А36, 2А65, 2С19, 2С5) на 155-мм самохідні гаубиці на колісному шасі, а окремих типів самохідних гаубиць (2С1 та 2С3) на 155-мм самохідні гаубиці на гусеничному шасі. Розглядають можливість закупівлі іноземних виробів типу «KRAB» (Польща) з перспективою налагодити виробництво вітчизняних самохідних гаубиць на гусеничному ходу. На заміну причіпних гармат наразі розглядають питання закупівлі й постачання 152-мм самохідної гаубиці «ДАНА-М2» виробництва Республіки Чехія.