У ЗСУ продовжуються поставки автоцистерн для підвозу води

У ЗСУ продовжуються поставки автоцистерн для підвозу води

На брифінгу у пресцентрі АрміяInform, заступник начальника Центрального управління продовольчого забезпечення Тилу Командування Сил логістики ЗСУ полковник Дмитро Наумчик розповів про ситуацію, яка склалася із забезпеченням війська цистернами для підвозу води.

– Наразі засобами підвозу води і продовольства ми укомплектовані не в повному обсязі. Нашим Центральним управлінням впродовж 2018-2020 років проведено відповідну роботу і, як наслідок, Міністерством оборони України допущено до експлуатації нову 6-кубову автоцистерну (АЦПВ 6.0. – Ред.) для води на базі автомобіля МАЗ, – зазначив Дмитро Наумчик.

Полковник розповів, що на початку війни дуже багато автомобілів для підвозу води було підбито – вони схожі на паливозаправники за формою, тому їх противник передусім намагався знищити. Через це нові цистерни вирішили зробити з пропілену, а діжку — кубічної форми. Зараз автоцистерна більше схожа на машину для перевезення майна чи продовольства. 

За державним оборонним замовленням торік у війська поставлено 6 таких автоцистерн, і в цьому році ще 6.

Також, за словами Дмитра Наумчика, триває розробка нових зразків технічних засобів підвозу продовольства та води – таких, як автомобіль-фургон рефрижератор та двовісний причіп-склад ПС-4у із двома відділеннями: холодильним і для зберігання провізії. Вже підписано відповідні спільні рішення та вироблені тактико-технічні завдання. Спочатку такими причепами забезпечуватимуть підрозділи, що виконують завдання в ООС.

– У 2021 році заплановано закупівлю наступної партії автоцистерн АЦПВ 6.0, дослідного зразка ПС-4у та продовження державних випробувань автомобіля-фургона рефрижератора, – додав заступник начальника Центрального управління продовольчого забезпечення Тилу Командування Сил логістики ЗСУ полковник Дмитро Наумчик.