DITA — нова САУ від чеського виробника Excalibur Army

DITA — нова САУ від чеського виробника Excalibur Army

На виставці IDEX-2021, що проходила в лютому в Абу-Дабі, була вперше показана публіці нова самохідна гаубиця DITA — молодша сестра САУ DANA.

DITA  — це нова сучасна артилерійська зброя від Excalibur Army із застосуванням 155-мм боєприпасів стандарту НАТО. Побудована на тій же базі, що і DANA — на шасі Tatra 8х8, проте, за заявами розробників, є більш скорострільною, автономною та швидкою.

База — шасі Tatra 8×8 © Excalibur Army

Нова колісна самохідна гаубиця оснащена 155-мм гарматою з дальністю стрільби до 39 км. На борту у башті знаходяться 40 снарядів на конвеєрах. DITA готова до бою менше ніж за 60 секунд, а швидкість стрільби сягає 6 пострілів за першу хвилину, і 5 пострілів при тривалій стрільбі.

© Excalibur Army

Автономність операцій вражає — достатньо лише 2 членів екіпажу.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб нічого не пропустити.


САУ DITA оснащена сучасною бортовою системою управління, яка містить підсистеми діагностики, навігації, автоматичного наведення знаряддя, автономного розрахунку елементів стрільби та підсистему підбору боєприпасів.

© Excalibur Army
© Excalibur Army

Кабіна захищена відповідно до стандарту STANAG 4569 рівень 1. В середині кабіни високопродуктивна система опалення, кондиціонер, NBC фільтрація (Nuclear – Атомна, Biological – Біологічна та Chemical – Хімічна). 

На виставці DITA увібралась у новий камуфляж, та вразила відвідувачів своєю автономністю. У порівнянні з DANA, для якої необхідно 5 осіб, DITA потребує лише двох. 

Наразі запланована низка випробувань артилерійської установки.

Як відомо, ЗСУ України можуть отримати САУ Dana-М2 від чеської компанії Excalibur Army. Ця 152-мм САУ має прийти на заміну буксированим гарматам 2А36 та 2А65, а також їх самохідним варіантам — 2С5 «Гіацинт-С» та 2С19 «Мста-С».