ВМС України отримали дослідні зразки ракетного комплексу «Нептун»

ВМС України отримали дослідні зразки ракетного комплексу «Нептун»

Військово-морські сили ЗСУ отримали перший навчально-бойовий комплект протикорабельного берегового ракетного комплексу «Нептун». Про це повідомили на сторінці ВМС ЗС України у Facebook.

15 березня окремий береговий ракетний дивізіон артилерійської бригади національних ВМС, отримав на озброєння перший навчально-бойовий комплект протикорабельного берегового ракетного комплексу «Нептун». В урочистому заході взяли участь Командування національного флоту на чолі з командувачем ВМС контр-адміралом Олексієм Неїжпапою, представники підприємства-розробника — «Державного Київського конструкторського бюро «Луч», обласної державної адміністрації та духовенство. Також серед запрошених були курсанти Інституту ВМС — майбутні ракетники, які вже вивчають цей комплекс і надалі будуть нести службу на ньому.

Фото: Міністерство оборони України
Фото: ВМС ЗС України

— Цей комплекс призначений захищати Україну як в Азовському, так і в Чорноморському регіоні. Завдяки цій батареї, розпочнеться практична підготовка новоствореного дивізіону. Попереду робота щодо розбудови наступних дивізіонів. Це стане ракетним щитом України на морі, — наголосив керівник національних ВМС контр-адмірал Олексій Неїжпапа. — Цей день буде вписано в історію створення берегових ракетних військ ВМС ЗС України, — додав він. 

Фото: Міністерство оборони України

Керівник державного підприємства КБ «Луч» доктор технічних наук, Герой України Олег Коростельов зазначив, що згідно з планом, вони приступили до виготовлення серійного зразка, що дозволить перейти від навчально-бойового комплексу до серійного виробництва.

Фото: Міністерство оборони України

Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб нічого не пропустити.


Комплекс ракет призначений для ураження бойових кораблів класів крейсер, есмінець, фрегат, корвет, десантних, танкодесантних кораблів та транспортів, які діють як самостійно, так і в складі корабельних груп і десантних загонів. Також берегових радіоконтрастних цілей, в простих і складних метеорологічних умовах, у будь-який час доби й року, при активній вогневій та радіоелектронній протидії противника.