«Українська бронетехніка» показала позашляховик, що може замінити УАЗ в ЗСУ

«Українська бронетехніка» показала позашляховик, що може замінити УАЗ в ЗСУ

КВП «Українська бронетехніка» представило прототип легкового автомобіля підвищеної прохідності в рамках дослідно-конструкторської роботи за шифром «Сайгак».

Як відомо, Міністерством оборони у березні цього року було оголошено про відкриття дослідно-конструкторської роботи «Розроблення легкового автомобіля підвищеної прохідності для потреб Збройних Сил України». Новий автомобіль має замінити морально та фізично застарілі УАЗи.

Готовність надати свої зразки висловили п’ять компаній. «Українська бронетехніка» представила свій автомобіль першою.

Машина під шифром «Сайгак» розроблена в партнерстві з чеською компанією Glomex, яка вже постачає аналогічні машини Збройним силам Польщі, Збройним силам і поліції Чехії та нещодавно додала до свого активу перемогу в тендерах на постачання автомобілів для Словаччини та місії ООН в Македонії.

Автомобіль на базі серійного шасі Toyota Hilux доопрацьований під технічне завдання й адаптована до використання українськими військовими. Зразок створений з урахуванням досвіду країн Східної Європи, що проводять заміну УАЗів. Взято до уваги побажання військових, що безпосередньо експлуатують техніку в зоні проведення ООС.

Фото: “Українська бронетехніка”

«За умовами конкурсу, до 1 вересня ми маємо надати Міністерству оборони України дослідний зразок і провести заводські випробування. Проблема в тому, що методик та програм для проведення заводських випробувань в нас немає – Міноборони їх досі не надали. Проте ми готові виходити на державні випробування, адже наш «Сайгак» відповідає стандартам НАТО», – зазначив генеральний директор «Української бронетехніки» Владислав Бельбас.

Фото: Vladislav Belbas | Linkedin

За оцінками фахівців, потреба ЗСУ у нових позашляховиках сягає тисяч одиниць. Аналогічні машини знайдуть застосування також в Національній гвардії, Державній прикордонній службі та Державній службі України з надзвичайних ситуацій.