«Козак 2М1» та БТР-60 «Хорунжий» із турецькими бойовими модулями пройшли заводські випробування

«Козак 2М1» та БТР-60 «Хорунжий» із турецькими бойовими модулями пройшли заводські випробування

Тактичний бронеавтомобіль «КОЗАК 2М1» та модернізована версія БТР-60 «ХОРУНЖИЙ» виробництва ПрАТ НВО «Практика» із інтегрованими бойовими модулями SARP Dual та SARP KPVT виробництва турецької компанії Aselsan пройшли заводські випробування за участі військовослужбовців Збройних Сил України. Про це повідомили ПрАТ НВО «Практика» на своїй сторінці у Facebook.

Захід відбувся 5 листопада на полігоні навчального центру «Десна» за участі Посла Республіки Туреччина в Україні Ягмура Ахмета Гюльдере та генерального директора турецької компанії «Aselsan» Халука Гергюна.

Модернізована версія БТР-60 «ХОРУНЖИЙ». Фото: НВО «Практика» | Facebook

Випробування бойових модулів SARP Dual та SARP KPVT, встановлених на «КОЗАК 2М1» та «ХОРУНЖИЙ», проводилися за програмою та методикою оцінки точності стрільби, яка розроблена фахівцями Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки Збройних Сил України.

Тактичний бронеавтомобіль «КОЗАК 2М1». Фото: НВО «Практика» | Facebook
Тактичний бронеавтомобіль «КОЗАК 2М1». Фото: НВО «Практика» | Facebook

Під час випробувань екіпажі Збройних Сил України та представників компаній ПрАТ НВО «Практика» та «Aselsan» виконали вправи із практичної стрільби з ходу та з місця по цілям, що з’являються та рухаються в наступальному бою. За декілька діб, під час денних та нічних маршів, подолання спеціальних перешкод техніка виробництва ПрАТ НВО «Практика» із встановленими бойовими модулями компанії «Aselsan» пройшла сотні кілометрів і показала відмінні результати проходження перешкод.

Модернізована версія БТР-60 «ХОРУНЖИЙ». Фото: НВО «Практика» | Facebook

Зокрема, в наближених до бойових умовах перевірялись як вогнева потужність зброї, так і працездатність елементів системи бойових модулів: прилади спостереження з можливістю денного і нічного бачення, лазерний далекомір і лазерний маркувальник, коригування балістики у відповідності з метеорологічною інформацією та типом боєприпасів, дистанційне керування тощо. Також були перевірені ходові якості тактичного бронеавтомобіля «КОЗАК 2М1» та модернізованого БТР-60 «ХОРУНЖИЙ» з встановленими бойовими модулями в складних умовах бездоріжжя. 

За словами Генерального директора ПрАТ НВО «Практика» Олега Висоцького, принциповою позицією є не просто купівля зброї, а спільна співпраця для її виробництва саме в Україні: «Ми готові працювати лише на умовах спільного виробництва. І ця домовленість була досягнута на високому рівні. Звісно, ми не претендуємо на всю технічну ідеологію „Aselsan“, проте певну частку ми маємо виробляти в Україні. Тобто не просто „купувати“, а разом працювати для спільного виробництва».