Машини першого серійного дивізіону комплексу «Нептун» на шасі Татра протестували у зимових умовах

Машини першого серійного дивізіону комплексу «Нептун» на шасі Татра протестували у зимових умовах

ДП «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» спільно з СКТБ Корпорація «УкрІннМаш» почали ходові випробовування машин першого серійного дивізіону протикорабельного комплексу «Нептун», повідомляє Defence Express.

З’явилися фото і відео випробувань пускової установки УСПУ-360 та транспортно-заряджаючої машини ТЗМ-360.

Під час тестів була перевірена робота гідравліки та аутригерів пускової установки та ходові можливості машин під час подолання невеликого пагорба, в зимових польових умовах.

ТЗМ-360 “Нептун”. Фото: Defence Express

На відміну від машин комплексу, що проходив державні випробування (на шасі КрАЗ), пускова установка та транспортно-заряджаюча машина берегового протикорабельного ракетного комплексу РК-360МЦ «Нептун» змонтована на повноприводному шасі Tatra T815 колісної формули 8×8.

РК-360МЦ “Нептун” та РЛС “Мінерал-У” під час репетиції параду на честь Дня Незалежності України, 2021 рік. Фото: Defence Express

Нагадаємо, контракт на перший дивізіон наземного берегового протикорабельного комплексу РК-360МЦ «Нептун» був підписаний між Міністерством оборони України та ДККБ «Луч» наприкінці 2020 року. Його передача ВМСУ запланована на перший квартал 2022 року.

До складу такого дивізіону входить 19 спецмашин (по шість пускових, транспортно-заряджаючих та транспортних машин й один рухомий командний пункт РКП-360), а його озброєння складається з 72 крилатих ракет Р-360.

Наприкінці грудня минулого року також стало відомо, що Міноборони профінансувало виготовлення другого дивізіону «Нептун» (загалом військові планували придбати від трьох до п’яти дивізіонів).