Фонд Сергія Притули купив для Міністерства Оборони супутник

Фонд Сергія Притули купив для Міністерства Оборони супутник
Зображення Кримського мосту з супутника ICEYE SAR. Фото: ICEYE

Благодійний Фонд Сергія Притули за кошти проєкту «Народний байрактар» купив супутник.

Компанія ICEYE уклала угоду з Благодійним фондом Сергія Притули, яка надасть Міністерству Оборони України повні можливості одного із супутників ICEYE, який уже знаходиться на орбіті.

Крім того, ICEYE надасть доступ до свого угруповання супутників SAR, що надасть змогу Українським Збройним Силам отримувати радіолокаційні супутникові зображення критично важливих місць із високою частотою повторних відвідувань.

Угода реалізована за кошти українського народу, які вдалося зібрати в рамках загальнонаціонального проєкту «Народний Байрактар» 22–24 червня 2022 року. Компанія Baykar надала три безпілотники Bayraktar ТВ-2 безплатно. Таким чином зібрані 600 млн гривень направили на купівлю супутника.

ICEYE — фінська компанія, світовий лідер у галузі постійного моніторингу за допомогою радіолокаційної супутникової зйомки.

Володіючи найбільшим у світі супутниковим угрупованням SAR, ICEYE надає перевірені та надійні рішення щодо спостереження Землі.

На відміну від традиційних супутників спостереження Землі, супутники радіолокаційної зйомки ICEYE можуть формувати зображення ділянок Землі високої роздільної здатності при денному світлі, вночі й навіть крізь хмари. Іншими словами, вони можуть збирати зображення та дані з будь-якої частини Землі кілька разів на день, з необхідною надійністю для ухвалення важливих рішень. На сьогодні компанія ICEYE успішно запустила 21 космічний апарат та керує найбільшим у світі флотом комерційних супутників SAR.

«ICEYE володіє найрозвиненішою на сьогодні технологією радіолокаційної супутникової зйомки у світі», — каже Сергій Притула, засновник Благодійного фонду Сергія Притули. «Ця угода — значний крок у відповідь на терміновий запит уряду України щодо надання критично важливих даних спостереження Землі, і вона принесе велику користь нашим збройним силам».

Задонатити на майбутні проєкти фонду можна тут: Благодійний Фонд Сергія Притули