Фонд «Повернись живим» придбав 11 броньованих машин на базі Toyota Land Cruiser 79

Фонд «Повернись живим» придбав 11 броньованих машин на базі Toyota Land Cruiser 79

Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» реалізував новий масштабний проєкт. Завдяки пожертвам благодійників організації вдалося придбати 11 броньованих машин, щоб передати їх 36 окремій бригаді морської піхоти ім. контрадмірала Михайла Білинського, яка відновилася після оборони Маріуполя. Загальна сума угоди склала 2 мільйони 321 тисячу євро, повідомляють у пресрелізі фонду.

Йдеться про закупівлю за кордоном 11 бронеавтомобілів LC79 APC-SH Fighter2. Ці автівки виготовлені у США на базі позашляховика Toyota Land Cruiser 79, вони відповідають вимогам Європейського комітету стандартизації (CEN) та мають рівень захисту BR6.

«У березні ми двічі спробували закупити партію броньовиків через одного з українських спецекспортерів. На жаль, невдало. Третю угоду ми вирішили реалізувати самостійно, отримавши відповідні дозволи. І, як бачимо, нарешті, ротний комплект, а це 11 машин, успішно завезений в Україну й одразу вирушає на фронт», —  розповідає директор Фонду «Повернись живим» Тарас Чмут. 

Автівки витримують влучання куль калібрів 5,56х45мм, 5,45х39 мм, 7,62х39 та 7,62х51 мм на відстані не менше 10 метрів та вибух двох ручних протипіхотних гранат DM51.

LC79 APC-SH Fighter2. Фото: «Повернись живим»

Окрім цього, Fighter2 має турель для розміщення озброєння, зокрема, кулеметів різних калібрів та автоматичних гранатометів, на кшталт американського Mk.19, а також може перевозити 6 людей у десантному відсіку. 

Панцерник обладнаний посиленою підвіскою та 4,5 літровим восьмициліндровим турбованим дизельним двигуном потужністю 195 кінських сил, що забезпечує максимальну швидкість у 100 км/год. Бронеавтомобіль має два захищених паливних баки по 90 л та запас ходу у 800 км.  

Всі 11 одиниць Fighter2 будуть передані 36-й окремій бригаді морської піхоти ім. контрадмірала Михайла Білинського, яка брала участь в обороні Маріуполя та заводу «Азовсталь».  

«Фонд передає армії дуже багато нових пікапів — це транспорт для мобільності військ. Наступний рівень — це спеціальні броньовані машини. Запит на подібну техніку з військ величезний. На жаль, ціна теж немаленька, тому ми обмежені в ресурсах, але команда «Повернись живим» буде продовжувати шукати можливості закуповувати не тільки нові пікапи, а й машини подібного класу, і можливо більш потужні зразки — MRAP, бронетранспортери: колісні чи гусеничні з значно більшим потенціалом на полі бою», — заявляє Тарас Чмут.