DAF починає поставки повністю електричних LF Electric

DAF починає поставки повністю електричних LF Electric

LF Electric буде використовувати логістична компанія Nabuurs для поставок продукції компанії AB InBev.

Компанія DAF Trucks почала поставки своїх розвізних вантажівок LF Electric з нульовим рівнем викидів для використання в міських умовах. Перший DAF LF Electric придбає нідерландський постачальник логістичних послуг Nabuurs, який буде використовувати вантажівки для постачання продуктів закладам громадського харчування пивоварної компанії AB InBev в Гронінгені.

У 2018 році DAF став першим європейським виробником вантажівок, який представив на ринку повністю електричну вантажівку CF Electric. Запас ходу CF Electric становить близько 200 кілометрів на одному заряді. Ефективне планування та інтелектуальна зарядка акумуляторів дозволяють клієнтам проїжджати до 500 повністю електричних кілометрів на день.

У той час як CF Electric більше орієнтований на регіональне постачання супермаркетів та вивезення сміття, LF Electric, завдяки своїм компактним розмірам, більше підходить для простіших завдань дистрибуції.

LF Electric доступний в 19-тонному виконанні (колісна база 5,30 або 5,85 метра) з вантажопідйомністю 11 700 кілограмів.

Зарядка один раз на день

Вантажівка з нульовим рівнем викидів має електродвигун потужністю 260 кВт (пікова потужність 370 кВт), який живиться від літій-залізо-фосфатної (LFP) батареї ємністю 282 кВт·год (252 кВт·год ефективної) без кобальту і магнію. Це забезпечує LF Electric запас ходу до 280 км, що більш ніж достатньо для обслуговування щоденних маршрутів, які зазвичай використовуються для внутрішньоміських перевезень.

Особливістю DAF LF Electric є його комбінована система зарядки. За допомогою повільної зарядки (400 В змінного струму, 22 кВт, 3 фази) акумулятор можна зарядити з 20% до 80% за 6,5 годин. Повна перезарядка (від 0% до 100%) займає 12 годин. Також можлива швидка зарядка (650 В постійного струму, 150 кВт). Тоді батарея може бути заряджена з 20% до 80% всього за 60 хвилин або за 2 години при повній перезарядці з нуля.

Це є великим плюсом для Nabuurs, каже Дольф Хубертус, керівник автопарку компанії. «Це означає, що нам не потрібно відразу інвестувати в дорогі зарядні пристрої постійного струму. Транспортний засіб може бути підключений до звичайного зарядного пристрою потужністю 22 кВт·год в кінці дня і бути готовим до використання на наступний ранок».