Українська компанія створила антидроновий комплекс на базі пікапа Mitsubishi L200

Українська компанія створила антидроновий комплекс на базі пікапа Mitsubishi L200

У Києві 10 серпня пройшов iForum 2023 — найбільша в Україні конференція із цифрових технологій. На заході було представлено багато цікавих проєктів, серед яких виділився антидроновий комплекс, розроблений українською компанією «Квертус» на базі пікапа Mitsubishi L200, повідомляє Автоцентр.

«Квертус» — це український виробник систем протидії та деактивації безпілотних літальних апаратів (БПЛА) та наземних дронів. Основними клієнтами «Квертус» є правоохоронні органи та військові.

Антидроновий комплекс, який було продемонстровано на iForum 2023, складається з антидрон системи «ВЕПР М100» встановленої на пікапі Mitsubishi L200.

Антидрон система «ВЕПР М100» на пікапі Mitsubishi L200. Фото: Автоцентр

На даху автомобіля змонтовано чотири потужні антени, а в кузові — блок генераторів і підсилювачів. Комплекс працює на шести діапазонах частот і може заглушити дрон на відстані до 7500 м, залежно від рівня сигналу дрона з пультом керування. Головне завдання цього комплексу — це антидрон-захист, який є дуже актуальним для сучасної війни.

Фото: Автоцентр

На iForum 2023 також була представлені: пеленгатор MS AZIMUTH, портативний антидрон KVS WARLOCK, антидрон мобільний KVS AD KRAKEN, та антидронову рушницю KVS ANTIDRON MW. Нова модель антидронової рушниці MW, яка скоро з’явиться в продажу, має загальну вихідну потужність 110 Вт і може нейтралізувати дрони на відстані до 3,5 км.

Антидронова рушниця KVS ANTIDRON MW. Фото: Автоцентр

За словами представників «Квертус», їх продукція вже активно допомагає українським воїнам саджати російські дрони. Компанія також готова розробити стаціонарну систему боротьби з дронами згідно з індивідуальними задачами клієнтів.