Новий концепт і фірмовий стиль — ŠKODA представила стратегію розвитку до 2030 року

Новий концепт і фірмовий стиль — ŠKODA представила стратегію розвитку до 2030 року

ŠKODA AUTO представила стратегію розвитку до 2030 року — NEXT LEVEL — ŠKODA STRATEGY 2030. Вона передбачає поступовий перехід на випуск електромобілів, а також оновлення мови дизайну автомобілів.

У рамках стратегії був представлений новий фірмовий стиль, включно із логотипом. Крім того, ŠKODA AUTO збирається випустити на ринок три нові повністю електричні моделі вже у 2026 році, а в майбутньому їх стане ще більше.

Крім малолітражки, планується компактний позашляховик та семимісний сімейний автомобіль. Концепт VISION 7S, що також був представлений у рамках стратегії, є попереднім варіантом однієї з цих моделей.

ŠKODA AUTO прагне до того, щоби до 2030 року частка повністю електричних моделей у Європі становила понад 70 %. На етапі переходу до електронної мобільності марка зміцнює свій портфель продукції з високоефективними двигунами внутрішнього згоряння та представить нове покоління SUPERB та KODIAQ у другій половині наступного року. Оновлена ​​OCTAVIA послідує за ними у 2024 році.

Нова мова дизайну, новий логотип та оновлення фірмового стилю.

ŠKODA AUTO розробила нову мову дизайну для електричної та цифрової епохи, яка поступово впроваджуватиметься з наступного року. Його визначають чіткі, зменшені лінії, які підкреслюють простоту та цінність нових моделей ŠKODA. Характерними елементами нової мови дизайну є нова передня частина з так званим Tech-Deck Face та екологічні матеріали в інтер’єрі.

У новому логотипі марки більше не використовується скульптурна 3D графіка. Це відповідь ŠKODA на зміщення маркетингової діяльності з друкованих видань в онлайн. Фірмовий стиль також був суттєво переглянутий. ŠKODA AUTO тепер буде використовувати інші фірмові кольори — два зелені відтінки — смарагдовий та електричний зелений, які символізують екологію, стійкість та електромобільність.

Новий логотип Skoda Auto

ŠKODA VISION 7S: семимісний позашляховик на базі MEB із запасом ходу 600+ км

VISION 7S є першим попереднім показом абсолютно нової моделі ŠKODA та одночасно демонструє нову мову дизайну марки. Повністю електричний позашляховик пропонує просторий салон для семи пасажирів та безліч деталей Simply Clever. Концептуальний зразок створений на базі модульної системи електрифікації Volkswagen Group (MEB) та оснащений батареєю ємністю 89 кВт­­·год. Це забезпечує максимальний запас ходу понад 600 кілометрів у циклі WLTP.

Новий вид спереду з Tech-Deck Face

ŠKODA VISION 7S — це перша модель, у якій застосована нова, яскрава мова дизайну чеського автовиробника. Поряд із передньою частиною Tech-Deck Face, вона відрізняється масивним днищем та аеродинамічними лініями даху.

Передня частина автомобіля також включає знайомі елементи дизайну, такі як фірмова лінія ŠKODA. Оновлений словесний знак ŠKODA замінює зображення марки та доповнюється новою смугою розсіяного світла. Вона проходить по всій ширині автомобіля по верхньому краю передньої частини та має підсвічену графіку.

Так звана Tech Deck Face є сучасним переосмисленням знайомої решітки радіатора ŠKODA. Попри схожі лінії, Tech-Deck Face значно плоскіша й ширша, ніж попередній стиль. Ребра були замінені на темне скло, що приховує датчики автомобіля.

Вузькі фари винесені далі назовні й розташовані у два ряди одна над одною, розширюючи чотириокий блок фар, утворюючи букву «Т».

Діаметр коліс становить 22 дюйми, аеродинамічно оптимізовані диски майже повністю закриті. Між колісними арками та над бічними спідницями розташовані додаткові повітрозабірники. Вони служать підніжками для портальних дверей, які відчиняються в протилежні сторони й закриваються ґратами. Ці ґрати відводять назовні тепле повітря, що утворюється при охолодженні високовольтної батареї.

Плоска лінія даху плавно нахиляється до задньої частини та зливається з вираженим спойлером на даху, забезпечуючи високу аеродинамічну ефективність.

Матовий металік яскравого кольору Explorer Green підкреслює мінімалістичний вигляд VISION 7S. Доречі, це перша ŠKODA із матовим кольором кузова.

Правильний інтер’єр для будь-якої обстановки

Інтер’єр VISION 7S поєднує просторий, захищений салон для семи пасажирів із повним переосмисленням взаємодії людини та машини (HMI). Концепт пропонує пасажирам дві різні конфігурації салону — «Водіння» і «Відпочинок».

Під час «Водіння» всі керівні органи розташовані  в ідеальному положенні в межах легкої досяжності водія, а центральний 14,6-дюймовий сенсорний екран орієнтований вертикально для покращення доступності інформації.

Режим «Водіння»

Під час заряджання або зупинки режим «Відпочинок» можна вибрати одним натисканням кнопки на центральній консолі. Інтер’єр перетворюється одним синхронним рухом: рульове колесо та панель приладів зсуваються назад від водія та пасажирів, створюючи додатковий простір. Сидіння першого ряду повертаються всередину та відкидаються для додаткового комфорту, дозволяючи заднім пасажирам бачити екран. Сидіння другого ряду також відкидаються. Усі пасажири можуть зайняти більш зручне положення та отримати кращий огляд екрана, який повертається в горизонтальне положення для оптимального показу розважального контенту.

Режим «Відпочинок»

Управління HMI повністю переосмислено

Рульове колесо було повністю перероблене, з двома масивними спицями в положеннях «12» та «6 годин». Новий знак ŠKODA розташований у центрі. Обод рульового колеса приплюснутий зверху та знизу, що полегшує огляд 8,8-дюймового цифрового дисплея приладів.

Для найважливіших функцій під час руху передбачені спеціальні тактильні колеса прокручування, виділені помаранчевими акцентами для швидкої орієнтації. У режимі «Відпочинок» водій може управляти складнішими функціями за допомогою вбудованої сенсорної панелі на нижній спиці.

У центрі салону домінує великий 14,6-дюймовий екран, що обертається, найбільший із коли-небудь встановлених в автомобілі ŠKODA. У режимі «Водіння» дисплей орієнтований вертикально, що дає змогу ідеально скомпонувати інформацію.

У режимі «Відпочинок», зокрема при горизонтальній орієнтації екрана, встановлені користувачем програми можна використовувати для перегляду фільмів або ігор. Враховуючи збільшену відстань до екрана при відкинутих сидіннях, інформаційно-розважальною системою можна керувати за допомогою смартфона.

Максимальний захист: дитяче крісло в безпечному положенні в автомобілі

Розташування дитячого крісла також є інноваційним і встановлюється в безпечному місці автомобіля. Воно вбудоване в центральну консоль, яка простягається до другого ряду сидінь проти напрямку руху. Це означає, що дитина оптимально захищена, а пасажири другого ряду завжди можуть її доглядати.

Розміщення крісел. Скетч Skoda Design

Опціональна внутрішня камера в задній частині даху може передавати відеозображення дитини на центральний інформаційно-розважальний дисплей. Це дозволяє водієві та передньому пасажиру завжди бачити малюків на борту.

Розміщення дитячого крісла. Скетч Skoda Design