JUNA: нове підприємство, покликане сприяти впровадженню електричних вантажівок у Європі

JUNA: нове підприємство, покликане сприяти впровадженню електричних вантажівок у Європі

8 листопада компанія Scania, виробник автомобілів зі Стокгольма, оголосила про створення спільного підприємства JUNA з компанією Sennder Technologies, цифровим автомобільним експедитором вантажів.

Спільне підприємство має на меті просувати електричні рішення в автомобільній логістиці по всій Європі, що відповідає «Зеленій угоді» ЄС, спрямованій на досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року. 

Scania x Sennder Technologies: спільне підприємство

Компанія JUNA, що базується в Берліні, представила інноваційну модель оплати за використання електричних вантажівок, яка відкриває шлях до їх широкомасштабного впровадження.

Використовуючи цифрову платформу Sennder, JUNA надає перевізникам доступ до електричних вантажівок і гарантовані обсяги перевезень, усуваючи фінансові перешкоди та забезпечуючи комерційну передбачуваність для перевізників.

Використовуючи електричні вантажівки Scania, індивідуальні послуги та запатентовану технологію Sennder, JUNA прискорює декарбонізацію європейської автомобільної логістики. 

Вже у 2024 році JUNA значно збільшить присутність електромобілів у Німеччині, надавши перевізникам до 100 електромобілів за моделлю JUNA з оплатою за користування. 

До 2030 року JUNA планує розгорнути роботу 5 000 електричних вантажівок, що значно збільшить їх кількість на дорогах.

Інноваційна модель JUNA пропонує комплексний пакет, що включає: електромобілі преміумкласу, послуги з ремонту та технічного обслуговування, страхування, цифрові та електричні послуги, а також плату за використання. 

Завдяки аналізу даних JUNA оптимізує стратегії електрифікації та моделює маршрути, щоб підвищити придатність електричних вантажівок, ефективно зменшуючи ризики, пов’язані з їх впровадженням.

Пілотна програма

Пілотна програма була нещодавно запущена в Баден-Вюртемберзі, Німеччина. Програма передбачає використання перевізником електричної вантажівки JUNA, що працює на відновлюваній енергії, для транспортування товарів для постачальника товарів повсякденного попиту у регіоні Штутгарта, десять щотижневих поставок.

Наразі компанія JUNA використовує чинну в Німеччині інфраструктуру громадських зарядних станцій, вартість кілометра пробігу на яких порівнянна з поточними витратами на дизельне пальне.

Sennder Technologies: логістична платформа та ринок

Компанія Sennder Technologies, що базується в Берліні, є цифровим автомобільним експедитором, який пропонує вантажовідправникам доступ до підключеного автопарку з тисяч вантажівок. 

Німецька компанія використовує понад 40 000 вантажівок по всій Європі, маючи доступ до більш ніж 120 000 транспортних засобів, і має команду з понад 1 000 осіб. 

Sennder підтримують провідні європейські інвестори, серед яких Baillie Gifford, Accel, Lakestar, HV Capital, Project A, Scania Growth Capital та Poste Italiane.